Skocz do zawartości

[Klocki Hamulcowe] Jakie wybrać dobre klocki hamulcowe tarczowe ?


Bartosz_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rower Romet Mustang 1 i pomału zbliża się moment wymiany w tym rowerze klocków hamulcowych tarczowych. Nie wiem jakie mam obecnie przy tym rowerze zamontowane ale chciałem sobie kupić nowe. Czy ktoś z Was może mi polecić takie dobre odpowiednie dla mojego roweru klocki hamulcowec tarczowe ? - Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mało danych podałeś. Przydałoby się żebyś napisał coś więcej:

- jaki model hamulców

- jakie tarcze

- gdzie jeździsz 

Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie coś podpowiedzieć. Mogę Tobie polecić klocki firmy EBC, ale to tyle. Bo nie wiedząc nic więcej nie jestem w stanie napisać nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej , za mało danych . Zakładam że masz najprostsze hamulce shimano MT200 . W każdym razie takie w Mustangach montowali . Tarcze pewnie tylko do organików .

Sprawdź . Jeśli mam rację to wybór jest prosty - takie https://www.centrumrowerowe.pl/klocki-hamulcowe-shimano-b01s-pd1546/?v_Id=26944&gclid=EAIaIQobChMI8cPQwd_J7wIVFeuyCh23EwEOEAYYAiABEgI7fPD_BwE

Choć niekoniecznie w tym sklepie , niekoniecznie za taką cenę . I tu uwaga - jeśli kupisz w oryginalnym opakowaniu to dostaniesz 3 zawleczki , ja zawsze używam najdłuższej . Jeśli kupisz nieco taniej wersję OEM to dostaniesz jedną zawleczkę . Mnie się zdarzało że była za krótka . Niby szczegół ale irytujący .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu gdzie mają okładziny i poproś najtańsze,nie ważne czy organiczne,żywiczne, metaliczne,czy pół metaliczne,poprostu wez jakieś tanie i dadzą radę.Na jazdę amatorską każde okładziny są dobre, zawodowcy mogą sobie takie pytanie zadawać jakie klocki?

3/4 gości tak naprawdę by nie zgadło jakie klocki tzn.Firme,tworzywo z jakiego są wykonane,mają założone,to jest rower a nie samochód,każde będą hamować,aby były zasmarkane olejem bądź smarem i to samo z tarczą

Aby nie były zasmarkane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, siemalysy napisał:

- jaki model hamulców

Hamulce: Tarczowe, hydrauliczne, przedni Shimano M396 / tylny Shimano M396

Godzinę temu, siemalysy napisał:

- jakie tarcze

Tarcze hamulcowe: Przednia Shimano SM-RT30 180 mm/ tylna Shimano SM-RT30 160 mm - Mam koła 27,5 cala.  

Godzinę temu, siemalysy napisał:

- gdzie jeździsz 

Jeżdzę po ulicach, chodnikach, asfaltowych drogach rowerowych, piaskach i czasem przez lasy. Lubie też zjeżdzać ze stromych wzniesień - górek.

@WaGiant, @mechanikrowerowy1986, @siemalysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WaGiant napisał:

 

 

Wiem że brzmi to dość dziwnie,ale z własnej praktyki to wziąłem,ja zawsze idę i chce najtańsze okładziny 12zł,i mam już 3 komplet w podobnej cenie i dają radę nieprawdopodobnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WaGiant Czy przy wymianie klocków też się wymienia tarcze hamulcowe ? Czy ta tarcza alivio, którą podlinkowałeś jest dobra ? Czy są jeszcze lepsze ? I powiedz mi proszę jakie te klocki hamulcowe kupić ? - żeby były wytrzymałe na kilka sezonów ? - Żeby potem się nie okazało, że kupię byle co i po pół roku trzeba będzie znowu wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 minuty temu, Bartosz_ napisał:

Czy ta tarcza alivio, którą podlinkowałeś jest dobra ? Czy są jeszcze lepsze ?

Podstawowa tarcza. Najlepsze modele to RT-76/86

3 minuty temu, Bartosz_ napisał:

Żeby potem się nie okazało, że kupię byle co i po pół roku trzeba będzie znowu wymienić.

metaliki. Największa siła hamowania i najlepsza żywotność.

https://allegro.pl/oferta/klocki-metaliczne-shimano-e01s-m575-m445-m395-7457282302

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że do klocków metalicznych trzeba mieć odpowiednio dobraną tarczę hamulcową. Metaliczne bardzo nagrzewają tarczę co powoduje, że tarcza się gnie i szybciej się przez to zużywa.

Podobno dobre są klocki żywiczne wzmacniane albo kewlarowe lub ceramiczne.

Nie wiem które wybrać, żeby były dobre i miały dobrą moc hamowania i nie powodowały przy swojej pracy szybkiego i dużego zużycia części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi doradzić coś dobrego i sensownego dla mojego roweru ? Wczoraj rower przywiozłem ze serwisu rowerowego i właśnie powiedzieli mi o wymianie tych klocków hamulcowych na nowe bo te co miałem oryginalne już się starły. Podobno jeszcze trochę tam okładziny zostało, ale żebym już myślał o zakupie nowych. Właśnie chciałem się Was poradzić. Jakie te klocki kupić do mojego roweru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ogarnij się . Dałem linka do oryginalnych klocków shimano . Żywicznych bo takie są fabrycznie montowane do twoich hamulców . Podlinkowałem tarczę którą wg ciebie masz w rowerze . Nie dlatego że jakaś super tylko żebyś przeczytał że producent zaleca klocki żywiczne . W czym problem ?

Klocki na kilka sezonów  ???  Zapomnij . Ja, przy jeździe w górach , zużywam 2 komplety organików na 1 łańcuch . Czyli co ok 500 km . Metaliki pewnie wytrzymają dużo więcej ale ty nie masz odpowiednich zacisków i tarcz do metalików .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...