Skocz do zawartości

[opony] co to się stało?


Bonnum

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za pomoc! :)

Na razie kupię parę używek żeby zobaczyć co mi bardziej podejdzie i będę jeździł na dętkach. Jak już będę wiedział co kupić docelowo to przejdę na tubless... Hmmm może getto tubless spróbuję w między czasie. 

Tekst można zamknąć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2021 o 18:50, Tyfon79 napisał:

Trudno mi się odnieść bo na Schwalbe jeżdziem z dętkami.

Nie ma znaczenia z dętkami czy bez. Tak się zawsze dzieje przy niskich ciśnieniach, zwłaszcza jak jeszcze zawodnik z tych cięższych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie warto doprecyzować. Mi się to powtarzało regularnie np. przy 1,6-1,8 bara i gumach 2,1-2,35", jak i przy 2,2-2,5 bara w gumach 40c ;) Pierwsze tubeless, drugie z dętkami. Tak praktycznie dopiero przy gumach cięższej kategorii jak np. WTB Vigilante w wersji Tough to nie występowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy to nie jest ta starsza, ponoć lepsza wersja opony Vittoria Barzo? Opona tlr czyli bez wzmocnienia ścianek, ale czarna/antracytowa?

https://www.decathlon.pl/p/opona-rowerowa-mtb-barzo-29x2-25-tlr-wzmocniona/_/R-p-X8629479

 

Jest też mezcal

https://www.decathlon.pl/p/opona-rowerowa-mtb-mezcal-29x2-25-tlr-wzmocniona/_/R-p-X8629480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie wygrzebali trupa z szafy/ magazynu, bo i tak bywało.

Zamawiaj. Jak będzie nie to co potrzeba, to zawsze możesz zwrócić w 5 minut ( o ile masz blisko Decathlon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bonnum napisał:

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy to nie jest ta starsza, ponoć lepsza wersja opony Vittoria Barzo? Opona tlr czyli bez wzmocnienia ścianek, ale czarna/antracytowa?

https://www.decathlon.pl/p/opona-rowerowa-mtb-barzo-29x2-25-tlr-wzmocniona/_/R-p-X8629479

 

Jest też mezcal

https://www.decathlon.pl/p/opona-rowerowa-mtb-mezcal-29x2-25-tlr-wzmocniona/_/R-p-X8629480

Kupiłem mezcale z tej oferty.
obraz.png.590058738856589a985461bb7b3a1fe5.png

Numer produktu nie występuje na stronach vittoria (https://www.vittoria.com/ww/en/tyres/mtb-xc/mezcal), na tej podstawie domniemuję że decathlon zamówił sobie własną produkcję (co ma sens w przypadku sieci handlowej tego kalibru).

Wg opisu na www decathlonu jest to graphene 2.0, czyli aktualna wersja. Nie ma nigdzie symboli TLR/TNT, ale masa wskazuje na TNT i wygląda na bycie odpowiednikiem 11A00037, tyle że z czarnym bokiem zamiast antracytowego.

Własny pomiar wykazał, że opona + taśma klejąca ważą razem 749g (trzeba brać poprawkę na fakt, że jest to waga za 20zł stojąca na betonowej posadzce, która nie jest idealnie równa...).

obraz.thumb.png.cb5e9d7cddd8be5f213798502230532f.png
 

Przejechałem na tym komplecie jak do tej pory 488km i nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tak jak piszesz.

Ja kupiłem gravela Kross, z oponami WTB. Szybko poszukałem w Google, okazało się że ponad 200 zł za sztukę. Po zdjęciu z kół, okazało się że to jakaś oficjalnie nieistniejąca, drutowa wersja. Także mnie to już nic nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, skom25 napisał:

Pewnie jest tak jak piszesz.

Ja kupiłem gravela Kross, z oponami WTB. Szybko poszukałem w Google, okazało się że ponad 200 zł za sztukę. Po zdjęciu z kół, okazało się że to jakaś oficjalnie nieistniejąca, drutowa wersja. Także mnie to już nic nie zdziwi.

OEM we wersje zawsze są dziwne i zubożone.

Z znanych mi firm tylko dartmoor jawnie deklaruje, że wkłada katalogowe, aftermarketowe opony.

@bogus92
opony są Czarne, kwestia oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bogus92 napisał:

Tak jest, a przynajmniej powinno być. Widocznie Decathlon zamówił dla siebie serię z czarnymi bokami zamiast brązowych.

Może tak być, w końcu to spory sklep

4 godziny temu, skom25 napisał:

Ewentualnie wygrzebali trupa z szafy/ magazynu, bo i tak bywało.

Zamawiaj. Jak będzie nie to co potrzeba, to zawsze możesz zwrócić w 5 minut ( o ile masz blisko Decathlon).

Pytanie tylko jak stare są te opony, kupiłem już używkę na tył, a przód jeszcze pojeździ, no ale tak jak piszesz zamówić mogę i z ew. zwrotem nie ma problemów. Tyle że jeśli kupię to będą rok leżeć i czekać, więc nie wiem czy to ma sens jeśli to jakiś stare gumy (guma z czasem się psuje).

3 godziny temu, KSikorski napisał:

Kupiłem mezcale z tej oferty.
obraz.png.590058738856589a985461bb7b3a1fe5.png

Numer produktu nie występuje na stronach vittoria (https://www.vittoria.com/ww/en/tyres/mtb-xc/mezcal), na tej podstawie domniemuję że decathlon zamówił sobie własną produkcję (co ma sens w przypadku sieci handlowej tego kalibru).

Wg opisu na www decathlonu jest to graphene 2.0, czyli aktualna wersja. Nie ma nigdzie symboli TLR/TNT, ale masa wskazuje na TNT i wygląda na bycie odpowiednikiem 11A00037, tyle że z czarnym bokiem zamiast antracytowego.

Własny pomiar wykazał, że opona + taśma klejąca ważą razem 749g (trzeba brać poprawkę na fakt, że jest to waga za 20zł stojąca na betonowej posadzce, która nie jest idealnie równa...).

obraz.thumb.png.cb5e9d7cddd8be5f213798502230532f.png
 

Przejechałem na tym komplecie jak do tej pory 488km i nie mam zastrzeżeń.

Na stronie i w linku podają tlr, czyli to te bez wzmacnianych boków się tubless? Jeździsz bez dętek, jak rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wziąłem ostatecznie te opony z Decathlonu, bo używany thunder od schwalbe może i szybki ale bardzo cienki i czuć każdą nierówność... Jak ludzie mogą jeździć na gravelach to nie wiem 😉

Wydaje się że jest ok. Opony przyczepne i dość szybkie, ale czy szybsze od SmartSamów? Nie wiem, ja tego nie czuję, ale też nie mierzyłem. Balon jednej konkretny i amortyzacja jest odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...