Skocz do zawartości

[SPD] Skrzypiące bloki pedałów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Problem chyba powszechny i znany od lat - skrzypiące bloki pedałów SPD (u mnie Shimano). Walczę z tym od 2-3 lat, na początku podejrzewałem suport, jakieś inne elementy, ale nawet zmiana roweru nie pomogła. Zmiana bloków, butów (obecnie Shimano RX8), różne pedały (M520, M540, A600, XT) też bez różnicy. Po prostu jedziesz i przy pedałowaniu słychać wkurzające skrzypienie. Pomaga jedynie okresowe smarowanie ich czymś, np. daję odrobinę shimanowskiego smaru do łańcucha na bloki i wtedy mam spokój... na kilka dni :) 

Trochę mnie wkurza taka doraźna metoda. Na SPD-SL tego problemu nie ma, niemniej nie chcę raczej na nie przechodzić, bo używam roweru jako takiego "all-roundera" i wygodniej jest na SPD. 

Niemniej, czy jest jakiś sposób na jakieś trwalsze załatwienie tego problemu? Podklejenie czegoś na blokach, wymiana ich na inne, nie shimano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spray silikonowy na pedały. Pryskasz, wycierasz z zewnątrz i masz spokój na długi czas.

Olej Shimano to chyba spowoduje odwrotny efekt, bo przyciaga tylko brud. No i buty brudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @skom25 używam smaru silikonowego. W zależności od warunków starcza na dłużej lub krócej. Ale naprawdę pomaga na ten irytujący dźwięk. 

* Pedały i bloki Look X-track Race

15 minut temu, TheJW napisał:

Nie ma...
https://i5.walmartimages.com/asr/d853ce90-9afe-4885-b57b-c28fe82f9cd2.fd1c68af6dc36201eee228ba5b01fb41.jpeg

Jest, tylko taki angielski: "isopropanol, heptane, branched, cylic and linear, propane, butane."  - słaby jestem z angielskiej chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych samych pedałów używam Shimano Grease. Daję niewielką ilość na krawędzie blach tam, gdzie trą o bloki. Początkowo myślałem, że będzie problem z brudem, ale jak się da minimalną ilość smaru, to ten się nie osadza. Po każdym myciu powtórka aplikacji ewentualnie w razie potrzeby. Jakoś działa.
Ciekawe jak wypada ten dedykowany - poza tym, że drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja produktów Finish Line jakoś nie lubię, ale daj znać jak się sprawuje i jak wygląda po aplikacji.

Ze zdjęcia powyżej można wywnioskować że chyba głównie czyści. Skład wskazuje głównie na IPA i jakieś oleje.

Edit: źle przeczytałem. Wydawało mi się że jest tam "oils".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten specyfik od Finish Line. Fajny o tyle, że praktycznie nie przyciąga brudu i kurzu. Na blokach i pedałach sprawdza się doraźnie, jak jeździłem zimą to psikałem nim cały napęd i łańcuch nie rdzewiał. Eliminuje piski, oczywiście daje krótki efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...