Skocz do zawartości

[Ściągacz do łożysk] Piasta rowerowa


Rekomendowane odpowiedzi

A masz jakieś zdjęcie?

Najprostszym sposobem będzie włożenie pręta stalowego na końcu owiniętego izolacja dla tłumienia uderzenia,na wprost przez pierwsze łożysko i delikatnie go przekrzywia żeby zaparł się o drugie łożysko i bardzo delikatnie pukając w łożysko i wyskoczy ze środka,a jak chcesz profesjonalnie to są dostępne ściągacze do lozysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz otwór w tym łożysku?Trzeba włożyć stalowy pręt 30-40cm wielkość dowolna oby wychodził za piastę ,poprzez pierwsze łożysko i podstawić pod drugie łożysko i gdy tak będziesz już miał to puknij młotkiem w ten pręt i łożysko wyskoczy,wiesz o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to tulejka włożona między łożyska, a nie korpus piasty, inaczej jak to miałoby się kręcić. Spróbuj ta tulejkę trochę opukać, żeby przesunęła się góra-dół względem łożysk i odsłoniła krawędź łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, zewnętrzna bieżnia łożyska będzie osadzone w korpusie piasty, zrób tak jak mówiłem spróbuj tą tulejkę popukać góra-dół i osłonic krawędź łożyska, a później jak koledzy pisali jakimś prętem wybić każde łożysko z osobna, jak już będziesz miał do niego podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy, nie masz stukać przez łożyska w tą tulejkę, żeby ją przesunąć wzdłuż osi piasty, ale nacisnąć na ta tulejkę, żeby przesunęła się promieniowo (prostopadle do osi piasty) i odsłoniła od wewnątrz bieżnie łożyska. 

Na tym filmiku masz pokazane o co mi chodzi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młotek bezwładnościowy co koledzy wcześniej wysyłali tez potrzebuje krawędzie aby zaprzeć. Jednak tutaj jest mała szansa, a może jak wystarczająco mocno go rozepchasz to się uda. Ale jak łożysko dość mocno siedzi to wątpię... Sam ostatnio tak wyciągałem z piasty i nie było łatwo.
Takie cuś:
https://pl.aliexpress.com/item/32835059769.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fbAPVSS

Ew. wersja hardcorowa - rozbierz łożysko, wyjmij kulki aby pozbyć się wew. bieżni i wtedy może będzie jakiś punkt zaparcia 😎

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Udało się z drugiej story wypukać jedno łożysko, drugie wiadomo poszło bez problemu. Krawędzi praktycznie nie ma, więc jie ma o co oprzeć narzędzia. Trochę zadrapałem środkową rurkę/wkład ze zdjęcia, ale z tym sobie poradzę.

20210323_165217_compress68.jpg

20210323_165140_compress3.jpg

Łożyska 6902RZ, z jednej strony C025 z drugie C012 cokolwiek to znaczy, rozmiar ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...