Skocz do zawartości

[Manetka przerzutki] Problem z odkręceniem śruby shimano


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odkręceniem śruby w manetce jedna się odkręca natomiast druga jest obrobiona 

Próbowałem różnymi typami śrubokrętów odrecić nic to nie daję młotkiem nabić śrubokręt ,spsikałem wd 40 oraz próbowałem kluczem ampulowym ale nic to nie daję

Myślałem żeby rozwiercić tylko jest problem gdzie ja dostane taką nową śrubkę manetka działa dobrze chcę tylko wymienić linkę przerzutki.

Manetka przerzutki2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

st-ef. problem nie jest ze znalezieniem śrubki z określonym skokiem gwintu i lebkiem, ale takie kłopotliwe śruby (śrubki) odkręcają tylko śrubokręty z wyższej półki...ty natomiast całkowicie ją zajechałeś.......czy linka jest bardzo stara? próbowałeś ją naoliwić, wyczyścić wstępnie w tym stanie manetkę powietrzem sprężonym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajechałeś ją całkowicie, nie ma za co złapać.....nic to nie da.....pokrywka jest mała, czy próbowałeś odkręcić drugą? mam te manetki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, whiteindian napisał:

problem nie jest ze znalezieniem śrubki z określonym skokiem gwintu i lebkiem

Jest, gdy się okaże że nie jest to śruba, a wkręt wchodzący w plastik. Bardzo często spotykane w Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej manetki ale czy jesteś pewien że musisz ją rozebrać żeby wymienić linkę ? We wszystkich manetkach które miałem od strony ,,cyngli " jest taka wkręcana zaślepka . Po odkręceniu linkę się wypycha ( najpierw trzeba odkręcić od przerzutki ) , a nową wpycha . Linka jest ,,wolna " tylko w jednym położeniu manetki . Nie pamiętam czy na 1 czy na 3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...