Skocz do zawartości

[Spodenki ochronne] jakie polecacie. X-factor qbi czy ktos uzywa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chcialem wiedziec czy ktos pogania w gatkach ochronnych? 

A moze ma ktos QBI lub wie jak to tylek chroni. 

Bo coż stary juz jestem. Umiejetnosci od czołówki DH i enduro odstają. A do pni mnie ciągnie jak w las wjade. Z doswiaddczenia wiem tez ze obijalem dawniej glownie d... i uda. 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.

Rozmawiałem z osobą testującą QBI i taką odpowiedź dostałem:

"W zasadzie oprócz braku wkładki wewnętrznej/tzw. pampersa nic jej im nie dolega, dobrze wykonane majtki, uszyte z dobrych materiałów z dobrym absorberem/ochraniaczem, niestety nie mam porównania do innych majtek/ochronnych tego typu. Z tego co pamiętam rozmiarówka była lekko zaniżona więc polecam zweryfikować docelowy rozmiar. Ja mam dupę jak kowadło więc dostałem XL ;) i w takich jeździłem, jednak brakowało mi w nich miejsca by założyć je np. na spodenki z wkładką/pampersem. Osobiście  brakowało mi tego bo po całym dniu jazdy na trasach zjazdowych miałem obtarte od siodełka "wrota szatana" ;) podejrzewam że powodem jest przyzwyczajenie do majtek z wkładką. Nic ponad to. Ochraniacze wypełniają pustą przestrzeń pomiędzy nogą a spodenkami więc może być tak że chcąc w nich jeździć (bez krępowania ruchów u/bioder) będziesz potrzebował ciut większych spodenek (zewnętrznych) ale to taka luźna myśl, myślę że każdy ma w szafie takie ciut większe gacie i coś tam sobie dogodnego dla siebie dobierze."

"Miałem w nich lekką glebę ale trudno mi powiedzieć czy spełniły swoje zadania bo nie miałem żadnych obrażeń w obszarze majtek, ślady od ziemi na spodenkach/na udzie były więc może jednak tak, sprawdziły się. Kiedyś wykonałem test "kija" tzn. okładałem się kijem po ochraniaczu i muszę przyznać że nie bolało choć powinno :) mam wrażenie że absorber dobrze rozkłada siłę uderzenia. Co do kości ogonowej przerabiałem temat, niestety bez tych majtek :( coś mi nie poszło w trakcie lotu i spadłem centralnie na dupę siadając na ziemi, niby nic a ból jak jasna cholera. Tym niemniej ochraniacz kości ogonowej jest nie mały, co więcej z przodu majtek jest wewnętrzna kieszeń na suspensor :)"

Może komuś się przyda. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...