Skocz do zawartości

[Klucz do suportu] Dodatkowa śruba z podkładką do odkręcania suportu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymieniałem suport i były trudności z odkręceniem starego, bo klucz przy dociskaniu ręką wyślizgiwał sie. Wymyśliłem więc patent na dociskanie go - podobnie jak w przypadku odkręcania kasety bacikiem i specjalnym kluczem, gdy najpierw dokręca się klucz z małym luzem wykorzystując oś i nakrętkę, aby ruszyło z miejsca. Sposób okazal się skuteczny :)

Dodatkowe elementu to śruba drobnozwojna M8/1/50 mm oraz podkładka 8,5/30 mm. Akurat miałem w swoich częściach zapasowych podobne elementy, więc na zdjęciach wyglądaja nieco inaczej niz te ze sklepów. Najpierw wkładamy klucz do gniazda suportu i przykręcamy za pomocą śruby z podkładka z małym luzem. Zakładamy klucz płaski i odkręcamy suport. Gdy ruszy z miejsca możemy wykręcać tę dodatkową śrubę. Podkładki są tanie można więc kupić kilka gdyby śruba w dostepna sklepie była za długa

Klucz-elementy.jpg

Klucz-zestaw.jpg

Podkladka fi 30.JPG

Śruba M8x1x50mm.JPG

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary czy nie stary ja cały czas z niego koszytam,bez tego kiedyś wykręcałem to porysowalem strasznie śrubę od suportu.Ale fajnie że ktoś udostępnia swoje patenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj ćwiczyłem temat, bo przyszedł czas na wymianę. Okazało się, że śrubą może być ta do korb. Do nowych korb sa dodawane, wiec mam trochę starych w zapasie :) Suport niby nie miał luzów ale podczas pedałowania co jakiś czas pojawiały sie dziwne opory. Ponieważ suport miał juz trochę przejechane a nowy NECO kosztuje ok. 30 zł więc postanowiłem wymienić. Odkręcanie wkładu po stronie korb okazało się wyzwaniem. Pomogła sprawdzona metoda napsikania smaru w aerozolu , odczekania i uderzenia młotkiem w klucz płaski nałożony na klucz do suportu, dokręcony lekko śrubą. Suport chrobotał przy obracaniu osią, więc był juz porządnie zjechany.Ale wkręcanie nowego okazało się wyzwaniem

Kupiłem taki https://www.necoparts.com/en/product/Cartridge-Cotterless-B.B.-Sets/B910%2C+B910E%2C+B910P%2C+B910B%2C+B910PP.html

Pomimo dokladnego wyczyszczenia gwintu a następnie nasmarowania wkręcał sie z dużymi oporami. Jednak udało sie, jednak druga strona (z gwintem prawoskrętnym nie chciała się wkręcić). Okazało sie, że os nie ustawiła się centrycznie tylko jakoś krzywo. I lewa strona nie "spotykała się" równo z prawą. Wykręciłem więc prawą część i jak zaczynałem wkręcać to zwracałem uwagę abo oś była centrycznie. teraz poszło juz z małymi oporami. Sprawdziłem - gwint mufy nie jest zniszczony tylko lekko uszkodzony bo wkręca się i wykręca  prawidłowo pod warunkiem ze na początku dobrze sie ustawi. Lewa strona dała się dokręcić już bez oporów. Chyba wszystko już teraz będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...