Skocz do zawartości

[Pedały Dartmoor] Candy, Stream - łapią luz po dwóch dniach czy nie


Mover

Rekomendowane odpowiedzi

idzie coś do głowy dostać czytając opinie na różnych stronach gdzie są sprzedawane te pedały candy, stream zwykłe i pro, i jedni dają opinie że przejechali kilka sezonów i nie robili żadnej regulacji, a inni mają luz po kilku dniach jazdy, to naprawdę jest taka loteria? niech wypowie się ktoś, kto ma któryś z tych modeli. Jeżeli macie coś do ceny 120-140 zł do jazdy mtb jakieś lasy, czasem po prostu asfalt, nie muszą to być piny metalowe, wydaje mi się że wystarczył by odlane, to pisać co macie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkowałem wszystkie dartmoory. Konstrukcyjnie są dwa rozwiązania - kulki luzem, miski z blachy - stosunkowo szybko dostają luzy ale można to regulować a smarowane co sezon  potrafią znieść wiele. W pro są plastikowe ślizgi i mikrołozyska które tylko stabilizują platformę względem osi. Wszystko działa póki nie wytrze się plastikowy ślizg. Zależy od warunków eksploatacji oraz konkretnej sztuki (uszczelnienia są słabo dopasowane). Osobiście nie polecam żadnych bo można w przedziale 50-100zl znależć IMHO lepsze (znajdź wątek pedały platformowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te poniżej są przyzwoite(żadnych kulek, żadnych ślizgów, typowe łożyska metryczne). Można jeszcze poszukać lepszej podróbki RF chestera ale coraz trudniej trafić na wykonanie na łożyskach maszynowych.

https://www.aliexpress.com/item/1005001605485444.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.47ab4fbbAfyQiB&algo_pvid=8fdf91e6-a889-4107-b993-3ff37d763858&algo_expid=8fdf91e6-a889-4107-b993-3ff37d763858-4&btsid=2100bddb16161011340243645e3a1e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem streamy oem, zwykłe i pro. Z dobrym butem wszystkie bardzo dobrze trzymają. Maszynówki używałem 2 lata (+2 lata poprzedni właściciel) i nie złapały żadnego luzu tylko piszczały przy kopnięciu. Te na kulkach mają fabrycznie malutki, nie wyczuwalny luz. Jeśli raz na sezon przesmarujesz i skontrujesz łożyska to będą służyć.

W tej cenie do ok 100zł wg mnie najlepsze są te https://www.1enduro.pl/test-wheel-up-tanie-pedaly-platformowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te WheelUP i o ile nie dostały luzów na łozyskach, to po jakimś czasie "klikały" na ośce, bo zrobił się luz poprzeczny. 

@Mover Dokładnie te z twojego linku. Są dwie wersje. Droższa jest z innego plastiku. Obie świetne. W koszcie jednych Dartmoor Candy kupisz takie trzy i przeżyją o wiele dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dokumosa napisał:

Te poniżej są przyzwoite(żadnych kulek, żadnych ślizgów, typowe łożyska metryczne). Można jeszcze poszukać lepszej podróbki RF chestera ale coraz trudniej trafić na wykonanie na łożyskach maszynowych.

https://www.aliexpress.com/item/1005001605485444.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.47ab4fbbAfyQiB&algo_pvid=8fdf91e6-a889-4107-b993-3ff37d763858&algo_expid=8fdf91e6-a889-4107-b993-3ff37d763858-4&btsid=2100bddb16161011340243645e3a1e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

opinie fajne, cena dosyć 20 dolków, no i jest kolor turkusowy pod rower haha :D chyba w nie wjeżdżam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rambolbambol napisał:

Miałem te WheelUP i o ile nie dostały luzów na łozyskach, to po jakimś czasie "klikały" na ośce, bo zrobił się luz poprzeczny. 

@Mover Dokładnie te z twojego linku. Są dwie wersje. Droższa jest z innego plastiku. Obie świetne. W koszcie jednych Dartmoor Candy kupisz takie trzy i przeżyją o wiele dłużej.

Obecnie są już 3 wersje. W tym tylko jedna na maszynach. Reszta ślizgi i inna konstrukcja osadzenia łożysk odpowiedzialnych za luz osiowy właśnie (gorsza bo bez kontry). I nie można już łatwo rozpoznać po wyglądzie osi która to wersja ;)

W pierwowzrorze wheelup były dwie tuleje wkręcane od strony przeciwnej do osi. Wewnętrzna tuleja dociskała zewnętrzną bieżnię łożyska do korpusu. Łożysko to jesz przykręcone do osi. Tym się kasuje luz. Tuleja zewnętrzna (to co widać z zewnątrz) było do kontrowania tej wewnętrznej żeby się to samo nie rozkręcało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MZYRH 926 szły 9 dni od chinola, wykonanie super, po wyjęciu z pudełka oba chodzą leciutko, pierwsza trasa i wrażenia fajne, piny są wyczuwalne ale nie agresywne trzymają buta elegancko, dam znać jak będzie za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...