Skocz do zawartości

[gravel] Romet Nyk vs Kross Esker 7.0


Rekomendowane odpowiedzi

Rower jak rower. Trudbo żeby karbonowy gravel za prawie 11k nie był lepszy od tego co się tu wcześniej przewijało. Zresztą nie wiem czy jest sens dyskutować skoro się go kupić nie da, może się uda w lipcu a może (jak przypuszczam) nie a przypominam, że wątek założyłeś 2 miesiące temu a roweru nadal nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej coś kupić i zacząć jeździć a nie żyć nadzieją do sierpnia a później nie wiadomo co? Skoro już jesteś na etapie ponad 11k za rower to już można poprzebierać w tym co jest dostępne

https://sklepzrowerami.pl/24595-rower-fuji-jari-11-xl-575-cm-khaki-green-2021.html

https://sklepzrowerami.pl/25015-rower-kellys-soot-90-rozmiar-l-2021.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

piszę informacyjnie. Około miesiąc temu udało mi się kupić Romet Nyk w rozmiarze XL. Z roweru jestem bardzo zadowolony. Nie wyobrażam sobie, że miałbym wziąć rozmiar mniejszy tj. 56 cm. Aktualnie przy rozmiarze 58 cm sztyca podsiodłowa i tak jest dość mocno wyciągnięta do góry. Rower jest komfortowy-dobrze mi się na nim jeżdzi.

Po przesiadce ze sportowego focus mares w rozmiarze XL, który i tak miał skrócony mostek-pozycja na romecie jest zdecydowanie bardziej komfortowa.

Mankamenty roweru/związane z zakupem:

1) Cena wzrosła ostatecznie do 9999 

2) rower przyszedł z innymi kołami niż katalogowo — zamiast DT Swiss dostałem Ursus Orion

3) Waga roweru w rozmiarze XL to 9.3 kg, w katalogu i na filmikach chwalono się, że rower waży 8,5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę odświeżę temat i dam swoje odczucia co do Nyka.

@diaglab  Ja mam 190cm wzrostu, przekrok na poziomie 87-88cm ale dość krótki tułów i ramiona co w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest właśnie NYK 56.

XL Nyka - 58 wys. ramy i dł. 57,5 jest dla mnie za długa i mostek do tego 110.  Drabina krótko pisząc. 

Przy tak małym narzucie rowerów cieszę się, że trafił się NYK. Ciekawie co bedzie w 2022 z rowerami takie typu oraz z cenami czy jeszcze nie pójdą w górę. 

Na grupach piszą, że np. romet aspre 2 tak popularny z 5599 zł ma skoczyć na 6499.

pozdrawiam wszyskich!

Edytowane przez rokiZG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rokiZG Dzięki za informację. Mamy bardzo podobną sylwetkę, a rozmiar jednak inny. 

 

Cóż, jest to na pewno sprawa indywidualna, ale też nie było możliwości przymierzyć tych rowerów stacjonarnie. Bardzo możliwe, że i ja bym się lepiej odnalazł na rozmiarze ramy 56.

1. Czy ważyłeś swój rower, ile wynosi waga?

2. Jakiej marki masz koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...