Skocz do zawartości

[gravel] Romet Nyk vs Kross Esker 7.0


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wypowiedź. Zrobiłem to już wcześniej, ale nie chce mi się wierzyć że tylko to ma znaczenie. Na przykład w przypadku nyka wychodzi 1.57 - sugeruje to komfortową ramę, ale jak oglądałem wideo-recenzję na jego temat, prowadzący wielokrotnie wspominał o dość sportowej geometrii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie zacząć od ilorazu stack/reach ale raczej nie bazowałbym wyłącznie na tym. Szczególnie, że porównywać trzeba rowery o takiej samej ett a w tym przypadku tak nie jest.

Skupiłbym się na samym stack i wysokości główki ramy. To są to bardzo podobne geometrią rowery i tak naprawdę pozycji na żadnym z nich (przy odpowiednio dobranym rozmiarze) nie nazwałbym wyprostowaną

Ile masz w ogóle wzrostu przekroku, że bierzesz pod uwagę XL? Szczególnie, że L w romecie to odpowiednik XL w krossie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za merytoryczną wiadomość. Mój wzrost to 187 cm. Przekrok to 88 cm. Wcześniej jeżdziłem na rowerze Focus Mares CX o rozmiarze 58 cm. Ale pozycja była dla mnie zbyt sportowa. I po dłuższej jeżdzie odczuwałem to w plecach. Teraz chciałbym kupić coś bardziej komfortowego, jednak z lekkim zacięciem sportowym.

Nie chce gravela z wyprostowaną pozycją tylko coś pomiędzy - od komfortu mam rower crossowy z sakwami przystosowany do długich wycieczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból w plecach to najczęściej słabe mięśnie, a potem ewentualnie ewidentnie złe ustawienie tego co się ma. Choć oczywiście nowy sprzęt to zawsze fajna sprawa :)

Generalnie nie oczekuj po gravelu pozycji jak np. na trekkingu i jeszcze przy tym ma to być "z zacięciem sportowym" cokolwiek by to nie znaczyło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie poszukuje roweru uniwersalnego gdyż posiadam jeszcze crossa, wyprawowego z  sakwami. Chciałbym rower bardziej wygodny niż przełajowy, który posiadałem (stąd gravel), lekki (stąd karbon) no i żeby nie był typowym gravelowym kanapowcem jak Marin Corners - stąd mowa o "lekkim sportowym zacięciu".

 

Mój problem polega na tym, że nie za bardzo jestem w stanie ocenić geometrię na podstawię tabelek. Wszystko by się zmieniło jakby była możliwość przymierzyć rowery w sklepie ale na to się nie zanosi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Patrząc na różnice w wysokości główki ramy i prawie podobny rejach można luźno przyjąć, że Romet da bardziej wyprostowaną pozycję.Może być też nieco wolniejszy w rekcji niż Kross. ALe w praktyce odczucia mogą być nieco inne.

Jeśli szukałbym gravela z ukierunkowaniem na wygodę to celowałbym w Rometa.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na szczęście nie mój problem. Wiadomo, że chcąc osiągnąć bardziej agresywną pozycję można wziąć trochę mniejszy rozmiar ale pozioma 55 (esker) przy 187 to już przegięcie. Nawet nie mówiąc o tym, że tak agresywna pozycja w gravelu jest do niczego nie potrzebna. Sam mam 185 i bez zastanowienia wziąłbym w eskerze XL. Te 55 rury jest dobre do cirka 182-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem Ci odpowiedzieć na to pytanie, ale mam Eskera i wiem że L-ka mimo krótkiej górnej rury oraz mostka 90mm jest strasznie kobylasta. Nie mierzyłem, ale podejrzewam że to z powodu dużej kierownicy.

@diaglab Co by nie robić za dużego offtopu, również uważam że do wygodnej pozycji w Romecie najlepsza będzie L-ka, a w Krossie XL-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

dzięki za opinie. Fajnie, że wszyscy są zgodni co do rozmiaru XL - w przypadku dostępności będe wiedział co brać. Gorzej w przypadku, NYKa - zdania są podzielone, a przyznam się szczerze, że bardziej zależy mi na tym rowerze. Wynika to z niskiej wagi 8.5 kg vs 10 KG Kross. Chociaz sam wygląd NYKa mi się nie podoba tutaj kross wypada korzystniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 21:14, Mihau_ napisał:

Skupiłbym się na samym stack i wysokości główki ramy

W dniu 22.03.2021 o 20:38, durnykot napisał:

Patrząc na różnice w wysokości główki ramy

A ja się dopytam w ww. sprawie, bo to już gdzieś się przewinęło, a mnie to nurtuje 😀 - dlaczego patrzycie na wysokość główki jak jest podany stack? Nie jest to tak, że rowery przy różnej główce mogą mieć identyczny stack?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
11 godzin temu, chudzinki napisał:

Nie jest to tak, że rowery przy różnej główce mogą mieć identyczny stack?

Stack mierzymy od osi suportu do szczytu główki ramy. Wystarczy inna wysokość suportu aby zmienił się stack przy tym samym położeniu punktu pomiarowego główki ramy.

Dla porównania - Specialized Roubaix 2020 w rozmiarze 56 i GT Grade 2016 w rozmiarze 56.

https://bikeinsights.com/compare?geometries=5ce5a60d91b3630017379640%2C5d486ef7908abb00174834c2%2C

Duże różnice w wysokości główki ramy i wysokości suportu, a różnica w stack 4 mm , w reach- 3 mm. Te dwa rowery będą się różnić w jeździe przy teoretycznie zbliżonej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...