Skocz do zawartości

[Skuwacz] Oddzielnie czy w Multitool?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, abdesign napisał:

Toola wożę po prostu lekkiego, łańcuch zerwałem ze 3 razy w życiu poradziłem sobie bez skuwacza, ale wożę spinkę. W domu posiadanie skuwacza uważam za rzecz przydatną, wręcz niezbędną ale w trasie? eeee ten zerwany łańcuch raz na 7 lat...

No właśnie o to chodzi. Mam własnoręcznie złożonego minimalistycznego Multitoola i mi wystarcza. O zerwanym łańcuchu słyszy się rzadko i nie wiem czy jest sens wozić ze sobą kowadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie :) Stwierdzili, że się nie należy bo wg zmienionego w trakcie trwania polisy !! OWU muszę być powyżej 25 km od domu a byłem 24 - przy moście północnym. Tramwaj, dwa przystanki, metro i do domu. A że byłem spocony jak mysz to ludzie mi w metrze miejsce robili :D Bo było grubo powyżej 30.

Nawet się zabrałem za zmianę opony ale wożona w torbie podsiodłowej dętka była przetarta od wentyla i tyle było z tej roboty. Więc się cały wściekły zamleczylem. Po czasie - dzieki ci AVIVA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosą - wożę łyżki, dętkę, mikro pompkę... tyle co wlezie do jednej z trzech kieszonek i waży pewnie łącznie tyle co pół bidonu. Jak mtb to tylko tool i spinka - Koniec. Może jakbym był wyprawowy... to tak Bieszczady pusto głucho to miałbym komplet łącznie z łańcuchem na zmianę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy zerwałem łańcuch (różne shimano xt) ale w mojej obecności znajomi nazrywali naście stąd skuwacz w multitoolu uważam za podstawowe narzędzie jeśli się jeździ w terenie i dotarcie z buta do samochodu (względnie jakiejś siedziby ludzkiej gdzie narzędziami człowieka pierwotnego też można łańcuch ogarnąć) zajmuje 4-5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, revolta napisał:

Ale im dłuższe skrzydełko to na pewno lepiej 😀

Zadaj sobie jedno bardzo ważne pytanie. Ile razy dziennie rozkuwasz łańcuch, ile tygodniowo, ile miesięcznie, rocznie. Policz, cofając się aż do samych narodzin ile tych rozkuć było. Komfortowy motylek, siodło, kiera, oponka. Zatraciliście chęć cierpienia jak nasz zbawiciel.  ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wymiary Ninja 16+

6.1 x 3.3 x 1.9 cm

Ja mam małe dłonie, ale nie wiem czy to się nadaje do użytku. Z drugiej strony, pomysł na skuwacz jest dla mnie rewelacyjny w modelu Mini i Ninja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zakończony.

Zamówiłem Topeak Ninja 16+. Ma wszystko co potrzebuję, skuwacz ma fajną konstrukcję, a przede wszystkim jest lekki, więc będę mógł go wozić bez uczucia cegły w kieszeni. Na dodatek całkiem przypadkiem znalazłem go w Biostern w rewelacyjnej cenie ( 30-40 zł taniej niż u konkurencji i to wliczając przesyłkę).

Po odbiorze paczki podzielę się wrażeniami. Sprawdzę jak imbusy pasują do gniazd, bo jest to dość istotne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że @skom25 dokonał już wyboru, ale wrzucę tutaj porównanie skuwacza Topeak Mini 20 Pro z jego wielkomarkowym kolegą.

ACtC-3c0fQetZG2fRi2VVjXW9eczNF0barSKwPwP

Tak, Topeakowe uchwyt skuwacza nie jest jakiś ogromny, ale nie aż tak mały, żeby nie można było rozpiąć łańcucha*.

* - W powyższym przypadku za dawcę ogniw posłużył bacik. Nie miałem wtedy nic innego pod ręką.

ACtC-3eWanpp-l3g4OvERJnEtiyZowHsXi46ar2M

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozkuwania łańcucha może być nawet tani i niemal dowolny. Powinna być wtedy kategoria rozkuwacz a nie skuwacz.  Bo jak chcemy skuwać, szczególnie lepsze, a raczej węższe łańcuchy, ale mało kto to już robi to lepszy skuwacz i to z wyższej półki niż ten wyżej na zdjęciu. Każdy można zepsuć robiąc to nieumiejętnie lub ratując zardzewiały łańcuch - wtedy w ogóle gra nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuwacz "domowy". XLC. Nie pamiętam ile kosztował, ale na pewno mniej niż 50 zł, bo bym go nie kupił :D

Właśnie ta śrubka, wskazana kciukiem - robi różnicę. Łańcuch każdej szerokości siedzi sztywno i pin jest współosiowy z trzpieniem praski.

W drogę zabieram jakiś lżejszy badziew, ale jeszcze mi się nie przydał. Przydała się natomiast zapasowa spinka.

IMG_20210318_172548_compress60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/43864464

spisuje sie bardzo dobrze

4 godziny temu, CoolBreezeOne napisał:

Wiem, że @skom25 dokonał już wyboru, ale wrzucę tutaj porównanie skuwacza Topeak Mini 20 Pro z jego wielkomarkowym kolegą.

ACtC-3c0fQetZG2fRi2VVjXW9eczNF0barSKwPwP

ACtC-3eWanpp-l3g4OvERJnEtiyZowHsXi46ar2M

 

 

Ten skuwacz po lewej stronie to złom,kupisz i za chwile bolec wysuwający pin z łańcucha ci się wykrzywi i będzie problem z centrowaniem,po prawej stronie mamy urządzenie wielozadaniowe dobej marki a jesli chodzi o sam skuwacz tez nie jest za wysokiej jakosci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy stacjonarnej dobrze jest mieć solidny i wygodny skuwacz.  Ja używam od 2 takiego jak niżej. Wcześniej miałem jakiegoś chińczyka, którego wyrzuciłem po pierwszym użyciu. Potem Uniora, dobrze działał ale gdzieś mi zaginął.  Przez jakiś czasu używałem SUPER B takie z drewnianą rączą. Bardzo przyzwoity ale opchnąłem kumplowi co był w potrzebie. No i w końcu padło na Topeaka. Jak dla mnie to sprzęt nie do zdarcia :)

skuwacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

Ten skuwacz po lewej stronie to złom,kupisz i za chwile bolec wysuwający pin z łańcucha ci się wykrzywi i będzie problem z centrowaniem

No wiesz, 4 dychy nie kosztował, ale i tak nie wiem o co biega z tym centrowaniem...

1 godzinę temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

po prawej stronie mamy urządzenie wielozadaniowe dobej marki a jesli chodzi o sam skuwacz tez nie jest za wysokiej jakosci

Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz wnioski odnośnie "skuwacza" (?). Imho, zdecydowanie jest wysokiej jakości jak na wersję wpakowaną do multitool'a. Ale ja go mam i mogę być nieobiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...