Skocz do zawartości

[Koło tył] nie siedzi równo w tylnym trójkącie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, założyłem nowe koło na tył. Okazało się, że jest za blisko prawej strony więc przesunąłem konusy na osi tak żeby było dobrze. Teraz w dolnych widełkach koło jest ustawione symetrycznie ale w górnych jest ciągle za blisko prawej. Cóż by to mogło być? Z poprzednim oryginalnym kołem nie było tego problemu.

Pytanie bonusowe: nowe koło wymaga centrowania, czy to normalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, EwaSonnetOfficial napisał:

Z poprzednim oryginalnym kołem nie było tego problemu.

Nowe koła bardzo rzadko są źle zaplecione. Raczej obstawiam wadę ramy i serwis poradził sobie z twoją przesuwając oś koła na centrownicy.

Możesz to w łatwy sposób sprawdzić. 

Zakładasz koło(tarczą w stronę przerzutki) na odwrót i patrzysz czy koło jest teraz bliżej drugiej strony. Jak jest, to będzie wina koła, jak dalej to samo, to wina ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od najprostszych rozwiązań,sprawdź czy dobrze osądziłeś koło w trójkącie,chodzi mi o samozamykacz i oś piasty,jak to nie pomoże następnym krokiem jaki bym wykonał to sprawdził czy sama oś piasty jest prosta,kolejny krok wyjmuje koło zakręc im zobacz czy jest proste jak do centrowania to oddaj im niech dadzą ci proste,bo mało prawdopodobne jest to żeby nowe proste koło nie pasowała,albo żeby była krzywa rama,skoro oryginał siedział jak się należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej coś z ramą, bo przecentrowane nowe koło zdarza się bardzo rzadko. Włozyc inne i sprawdzić.  Jeśli to samo z innym kołem - winna rama. Wtedy trzeba koło przecentrować tak żeby było dobrze ( pod swoją ramę ) Włóż koło normalnie bez kombinowania, przestawiania na hakach i zobaczysz w którą stronę trzeba przecentrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle dziennym okazało się, że za bardzo przesunąłem koło na osi i trzeba by dać nowy dystans z prawej strony... piasta wróci na środek osi i spróbuję przeciągnąć obręcz szprychami. To jest rama mtb z początku lat90 zaprojektowana pod oponę 1,9  a wskoczyło nowe koło i opona 2,2 dlatego zrobiło się ciasno, asymetria w górnych wiedełkach pewnie była wcześniej ale była mało widoczna przy węższej oponie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spróbujesz przeciągnąć koło szprychami?Skoro obręcz patrzy idealnie w środek piasty i nie jest scentrowane to nic nie przeciągaj,kombinuj coś z tulejami na osi żeby wypośrodkować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak spróbujesz przeciągnąć koło szprychami?Skoro obręcz patrzy idealnie w środek piasty i nie jest scentrowane to nic nie przeciągaj,kombinuj coś z tulejami na osi żeby wypośrodkować

Gdzie można dostać takie dystanse? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co się stalo ze starymi ? Przecież jest kompletna oś w rowerze, kole. Trzeba poskładać dobrze. Co to za piasta, pod wolnobieg? Podkladki, tuleje to w sklepie rowerowym za free jak zagadasz.

Jak się znasz to nie mędrkuj, w piaście jest 1 dystans, co za różnica co za piasta tu akurat shimano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, EwaSonnetOfficial napisał:

Gdzie można dostać takie 

W każdym rowerowym nowe kosztują grosze a jak mają serwis to dadzą ci jakaś używkę za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SoloTM napisał:

Sam jestes dystans i to jeden. Nie pisz tu więcej na forum skoro g wiesz i nie odpowiadasz na pytania.

Zapomniałem dopisać w tytule "koniobijcom dziękuję",  nie odpowiadam matołkom a info które mnie interesowało już dostałem (nie od ciebie), nara

Cytat

W każdym rowerowym nowe kosztują grosze a jak mają serwis to dadzą ci jakaś używkę za free

Właśnie nie ma w sklepach, na szczęście miałem w pudełku z różnościami... lepiej przecentrować obręcz w jedna ze stron bo wtedy nie ma ryzyka, że przerzutka nie sięgnie ale ja przesunę na osi żeby jakoś było, za jakiś czas wskoczy węższa opona i pewnie piasta wróci na swoje miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...