Skocz do zawartości

[piasty] DT Swiss 350 sp i bębenek micro spline


clip7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koło na piaście tylnej DT Swiss 350 straight pull z systemem star ratchet 12x142. Chcę przejść na kasetę 12 rzędową Shimano M8100. Trzeba wymienić bębenek na micro spline star ratchet.

Oglądam te bębenki ale czasem trafiam na taki oto opis: 

Opis produktu
  • Bębenek do piast w systemie ratchet
  • Komplet zawiera bębenek oraz adapter
  • Kompatybilność: Shimano MTB Micro Spline 12rz
  • Waga: 54g

Dedykowany dla piast z systemem STAR RATCHET i osią sztywną 12 mm.

Bębenek MICRO SPLINE można zamontować tylko i wyłącznie:

  • w pojedynczych piastach z systemem szprych giętych (j-bend)
  • piastach straightpull z kół systemowych
  • w pojedynczych piastach z systemem szprych prostych - straightpull (ale tylko i wyłącznie w standardzie BOOST 12/148 mm

Bębenek MICRO SPLINE nie jest kompatybilny z:

  • pojedynczymi piastami z systemem szprych prostych (straightpull), np. 240 SP, 350 SP w standardzie 12/142 mm
  • piastami z kół systemowych produkowanych przed rokiem 2016 (jak np. koła z serii SPLINE ONE pierwszej generacji)

Czy taki bębenek pasuje do mojej piasty. Na co zwracać uwagę? Nie rozumiem czy w końcu pasuje do piast 350sp czy nie. Są różne wersje tego bębenka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten - HWYABL00S2562S - to będzie pasował. Też kiedyś widziałem te opisy i wydaje mi się, że to może być po prostu jakiś ciągle powielany błąd w tłumaczeniu.
Ale, jak napisał @marcusling - dt4you pomoże. Nie trzeba nawet dzwonić, jak się nie pali; można napisać do nich na FB - odpowiedzą w wolnej chwili. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...