Skocz do zawartości

[Rower do 2500] do jazdy po lesie z dzieckiem w foteliku


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :) Poszukuję roweru dla męża, wzrost 174 cm, do jazdy po leśnych ścieżkach i mieście z dzieckiem w foteliku, który mocuje się do ramy. Jaki rower polecacie? Myślałam o Crossie Hexagon, który polecono mi w sklepie, ale przeczytałam trochę negatywnych opinii i aktualnie nie wiem na co się zdecydować 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekroku nie znam. Wzrost 174 cm, waga 88 kg. Córka waży 16kg.

CHUDZINKI pewnie byś się załamał i rozwód wziął. Na szczęście Twoja żona na pewno robi bardziej spektakularne prezenty. 

Jakie to przykre, że niektórzy nie potrafią powstrzymać się od niemiłych podcinających skrzydła komentarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki Mi akurat żona właśnie taki prezent zrobiła kilka lat temu. I tak zaczęła się moja przygoda z rowerami. Więc nie trzeba wszystkich swoją miarą oceniać.

@Kredka_na_bateriepo pierwsze będzie dobry każdy współczesny rower crossowy. I uwaga. Rower crossowy to rodzaj, tak jak górski czy szosowy. Natomiast Kross to marka. Opcja Kross hexagon  nie jest zła jak na początek. U mnie się to skończyło tak, że z oryginalnego roweru została tylko rama. Ale dzięki temu potem wiedziałem czego potrzebuję, więc łatwiej było kupić następny rower. 

Do takiego obciążenia dobrze, by rower miał tzw. kasetę, nie wolnobieg, ze względu na trwalszą oś. Zapytaj o to sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kredka_na_baterie jeśli mąż o tym mówi i to może i się domyśla że taki prezent chcesz mu sprawić , może kosztem niespodzianki dogadać szczegóły z nim, co mu się podoba (czy np samemu miałby ochotę poszaleć tez po wertepach i wtedy MTB 29 będzie  lepsze niż jakiś trekking  ). 

Napisz do kiedy musisz kupić - bo to też może być wyznacznikiem czego szukać. 

Przy tym wzroście najbliżej będzie do rozmiaru M w większości  rowerów z kołami 28/29 - ale j/w - jeśli ustalisz z mężem szczegóły to będzie można zrobić też przymiarkę na żywo, co może zadecydować czy będzie potem zadowolony (np .nie będą bolały plecy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie domyśla się ;) on powtarza to już od zeszłego roku, ale ciągle mieliśmy jakieś wydatki. Chciałabym żeby to była niespodzianka. Urodziny są w Wielkanoc 🙉 Także mało czasu zostało. Wiem, że Kross to marka :D Z tego co rozmawiałam do tej pory ze znajomymi, którzy amatorsko jeżdżą na rowerach to polecali mi do tej pory rowery górskie... lepszy cross? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kredka_na_baterie napisał:

Córka waży 16kg.

Bierzcie pod uwagę że foteliki są do 22 kilogramów - także zakup fotelika będzie pewnie na jeden sezon. Ciągle warto, ale można rozważyć używkę czy coś. Potem trzeba myśleć o małym rowerku :)

Według mnie góral będzie lepszy, na szerokiej oponie dziecko ma lepszą amortyzację, w mieście można tłuc po krawężnikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem  tak - poczekaj do przyszłego tygodnia. Rockridery faktycznie mają chyba spływać od kwietnia, ale sytuacja na wiosnę zmienia się dynamicznie. Ja bym wytypował coś w zakładanych okolicach i pytał u dystrybutorów. Ciężko mi powiedzieć co, dla mnie Unibike Fusion od dawna był fajnym góralem poniżej 2.5 tysiąca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu tego hexagona, jeśli jest dostępny, to może być nie zła opcja. Bo zaraz zrobi się ciepło i wykupią łudzę już wszystko.... A to nie jest zły rower. Hamulce i cały osprzęt Shimano. To w tym sezonie rzadkość w takiej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...