Skocz do zawartości

[3000]MTB/Gravel - Wygodny rower MTB ze sztywnym widelcem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może doradzić rower o następujących parametrach:
- wygodna geometria jak w rowerze MTB (główka ramy wysoko) albo rowerze gravelowym (np Merida SILEX)
- zwykła kierownica bez baranka
- bez amortyzatora
- koła najlepiej 29cali (mają zastąpić amortyzator w tłumieniu drgań)
- lekka konstrukcja
- nowy 3000 zł

Nie udało mi się nigdzie znaleźć podobnego jednośladu...
Chyba że kupić MTB i zamienić amortyzator na sztywny widelec?
Rower ma być do miasta i leśne ścieżki rowerowe ale dosyć wysokie prędkości podczas treningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to takie oczywiste- RC120 lub RC500 flatbar:

https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc-500-flatbar/_/R-p-306215?mc=8548314&snrai_campaign=vQdGsDy78g39&snrai_id=76edf1f92c0129ca60d7ce91344e1907&snrs_cp=2a0695da-28e8-4adb-b463-8615fca646c8&snrs_var=3161462

Do tego wkładasz budżetowo świetną oponę duro moe joe 700x35 i jest oki.

Tzn prawie oki bo jeśli spodziewasz się mega tłumienia drgań na oponie 29cali lub 700x35 to jesteś w błędzie. Mam gravelka z karbonowym widłem i jest szybszy niż mój lekki mtb, ale tłumienie drgań w mtb o niebo lepsze nawet z wyłączonym amorem. Po prostu tłumienie wstepne amora i szeroka opona robią swoje. Na asfalty, ścieżki, miasto, ubite leśne dukty gravel jest oki, jak tylko na horyzoncie pojawią się jakieś lekko wystające korzenie każdy mtb pokaże swoją przewagę. Może pomyśl o jakimś fitnesie (w sensie rower typu fitness) choć poniekąd ten rc500 jest takowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam zamiaru poruszać się po trudnym terenie ani korzeniach.
Może w podobnej cenie da sie znaleć dobry lekki rower stalowy , ponoć lepiej tłumi drgania.

Jeśli nie uda się znaleźć nic sensownego kupię MTB i wymiana widelca na sztywny i opony 29 SemiSlick

W dniu 16.03.2021 o 20:49, revolta napisał:

Specialized sirrus 

Sirrus ma geometrię bardziej sportową, Wymiar stack w rozmiarze L to tylko 61 cm, 
 

W dniu 16.03.2021 o 21:33, chudzinki napisał:

Myślę, że główce to wszystko jedno, ale chętnie poczytam opinie mądrzejszych 😉.

 

Skąd Ty tą wagę wytrzasnąłeś? 🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr_222 napisał:

chyba udało mi sie znaleźć czego szukałem:

https://rower.com.pl/breezer-radar-cafe-2099935

traoche drogi, ale może warto ?

to BDB wybór. Jest kilku użytkowników. Rower jest jak kameleon. Z fajnego crossa, gravela przeistacza się w sprawnego górala (opony 29x2.0) 

Podpytaj użytkownika @Sobek82 ujeżdża Radara od paru sezonów. Polecam, a opony 29 lepiej tłumią drgania niż tani widelec amortyzowany (odpowiednie ciśnienie). 

Mam górala stalowego 29 i śmigam nim nawet po górach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...