Skocz do zawartości

[7000]Rower MTB - ghost


Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Chociemir napisał:

Czy dobrze widzę, że Ghost nie ma sztywnej osi z tyłu?

Dobrze widzisz. 

@mhmari to wiesz już że Ghost wypada słabo. Popatrz na tego Marina, może na AM 100S 29", w tym roku kluczowa będzie dostępność :D

Rockrider osprzętowo będzie nie do pobicia, przez żadną markę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wyczynowo jeździł nie będę. Niewielkie góry las itp. A chciałbym właśnie kupić coś w miarę  dobrego z tej średniej półki. A tak jak pisałem z moja wiedza na ten tamat jest cienko, wiec tym bardziej dziękuje za pomoc. Jeśli będziesz miał jakieś rady to mile widziane. Jak na razie to ten Marin wyglada ok. 
Dziękuje.

 

1 godzinę temu, MikeSkywalker napisał:

pobicia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.03.2021 o 12:42, MikeSkywalker napisał:

Ja bym na Twoim miejscu szedł w rowery AM, czyli albo Marina albo AM 100S, pozycja na takich powinna Ci bardziej odpowiadać. 

a można wiedzieć co oprócz dampera i widelca jest lepsze w Marinie o 1 k droższym od GHOSTA ? Sztywnych osi brak , brak myk myka, hamulce o klase w dół, napęd w Ghost to SRAM 1x12 w klasie GX ....dlatego nie wiem czy to takie oczywiste ...nie zawsze mocniejszy damper jest potrzebny przy wadze 80 kg do jazdy po lasku :)) Jeden i drugi to budżetowiec 

w Marinie ten 1 k to za naklejkę ...jedynie Decathlon ma dobry osprzęt ale geometria i reszta drobnicy typu łożyska ..mostek to dziadowina 

pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, widzę że idziemy w dyskusję o naklejkach. Szkoda tylko że zarówno Marin jak i Ghost to podobna półka klasowa jeśli o marki chodzi. 

Sam sobie odpowiedziałeś - lepszy damper, lepszy widelec (ze sztywną osią!), dwa elementy które na komfort jazdy wpłyną dużo bardziej jak napęd 12 rzędowy czy hamulce model wyżej (te z reguł zwykle są podstawowe i wiele osób zmienia je na starcie na coś znacznie lepszego).

"Budżetowcem" bym Recona czy O2 nie nazwał, to takie średniaki. Tanie - czy "budżetowe" jak wolisz są XCR i Raidon w Ghost - to najniższa półka z możliwych, taniej się już nie da. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 10:58, mhmari napisał:

Niewielkie góry las ścieżki rowerowe itp.Wzrost 170 waga około 80 kg.

Typowe zastosowanie roweru XC z amortyzatorem 32 mm. Pytanie, czy potrzebna jest tylna amortyzacja na sciezki rowerowe ? Bo jak te góry to też ścieżki rowerowe albo ubite trakty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower już kupiony. AM 100S. Przejechane niecałe 200km po lesie ścieżkach ubitych i nie ubitych traktach. Jeździ się super. nie żałuje ani jednej wydanej złotówki. Fakt hamulce tzn raczej klocki muszę wymienić . Amortyzacja jak najbardziej potrzebna komfort jazdy jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...