Skocz do zawartości

[naped] z 3x8 na 2x8 Jaka przerzutka, czy blat shimano zee obsłuży przerzutka ?


lysyxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chcę zrobić 2 rzędówkę zamiast 3, bo z 3 blatu nie korzystam. Po taniości. Rower z przeznaczeniem typowo w las. Kasetę kiedyś wymienię na większą 8s lub 10s jak się zużyje.

Korba octalink 104bcd z możliwością odkręcenia zębatek, kaseta shimano hg cs-hg51-8 11-32,  przerzutka Shimano rd-m370, klamki shimano sl m310. Młynek mam 22T w dobrym stanie ale środkowy blat prawdopodobnie do wymiany 32T.

Manetki bym zostawił, czy przerzutka SHIMANO DEORE FD-M616 2x10 będzie dobrym wyborem ? Akurat ta przerzutka jest w promce, nowa.
Środkowy blat wymieniłbym na 34T.
Czy przerzutka będzie poprawnie działać z zębatka SHIMANO ZEE FC-M640 34T DH ?

Znalazłem jeszcze taką zębatkę FSA PRO 104mm 34T 10s
Budżet to ~60zł na przerzutkę i tyle samo na zębatkę, chyba że znajdzie się taniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębatka zee dh nie jest zaprojektowana do współpracy z przerzutka, nie ma szansy poprawnie działać w takiej konfiguracji. Musisz szukać zębatki 36 przeznaczonej do współpracy z młynkiem 22, w Shimano wychodziły takie w kilku grupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wywal blat z którego nie korzystasz i tyle.

 

13 godzin temu, lysyxx napisał:

ale środkowy blat prawdopodobnie do wymiany 32T.

A tak nawiasem mówiąc, wydawało mi się że blat jest tylko jeden ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młynek.. patelnia... blat ;) o ile w ogóle potoczne przezwiska dla zębatek korby można jakoś usankcjonować. To: Blat "jest jeden". Oczywiście mówiąc potocznie na zasadzie "pojechałem to z blatu". Bo z drugiej strony "korba dwublatowa"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...