Skocz do zawartości

[6-13k] Rower XC dostępny w sprzedaży


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

To mój pierwszy post.

Szukam roweru do jazdy po płaskim terenie, 1/3 asfalt, 1/3 szutr, polne dziurawe drogi ,1/3 korzenie, las, małe górki. Raczej w tempie z pulsometrem i zegarkiem sportowym, głównym celem jazda przyjemna jednak. Mam 176 cm wzrostu.

Zamówiłem wczoraj rower z decathlonu w rozmiarze L:

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-100-s-29/_/R-p-304208?mc=8558247&c=Czerwony

Mam mieszane uczucia w związku z kolorem i całą warstwą wizualną - preferuje bardziej stonowane. Marką, a w zasadzie jej brakiem. Rower ma duży plus, jest dostępny. Chciałbym zacząć jeździć jak najszybciej. 

Nie wiem czy zostawię  ten rower czy odeśle go do sklepu. Byłbym wdzięczny za inne propozycje dostępnych rowerów opinie o tym rockriderze. Budżet nie jest dużym problemem, chciałbym jednak, żeby zakup był racjonalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie jest pytanie bo jak na razie zamówiłeś sobie rower bez przymiarki jak rozumie i narzekasz na kolor i markę? Możesz iść do Treka to dostaniesz o ile będzie, nawet gorszy rower za 13 tys a nie za 6-kę. No ale napis na ramie będzie konkretny i to dosłownie. A propozycji możemy tutaj nastrzelać sporo tylko realnie nie kupisz z tego absolutnie nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyfon:

No zamówiłem, obejrzę go w domu, będzie mi pasował po przymiarce, nie będę miał innych pomysłów - to zostanie. Co do koloru - dla mnie czerwony rower  nadaje się na rower dla 3 latka, mojemu synowi się będzie podobał, nie mam żadnych wątpliwości ;). Pewnie to kwestia gustu.  Jeżeli masz jakieś propozycje innych dostępnych rowerów, to z chęcią ich wysłucham i podziękuje. Zakup internetowy to dla mnie preferowana forma. Mieszam w Chorzowie, mogę podjechać do sklepu ale stoją puste. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pisać w tym temacie?. Dwa dni temu był temat do 15 tys. Teraz do 13 tys. Jutro do 14 tys. Pojutrze do 16 tys. Ale zaraz , zaraz - jak to jest możliwe, że ktoś chce wydać do 13, 14, 15 tys za rower i kompletnie nic nie wie co kupić i co będzie dla niego itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcusling:

No zawsze można napisać post, o bezsensowności pisania postów. Nie chcesz nic pisać, nie pisz, bądź konsekwentny. To jest podforum: jaki rower kupić do x złotych(wiadomo jakie to są rozmowy). Jakby ludzie wiedzieli zawsze co chcą, to jakby świat wyglądał ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest bez precedensu i jak pisałem to na "Was" kupujących, rejestrujących się na forum, zadających pytanie spoczywa wyłowienie z rynku tego co można realnie dostać. Polecić ta ja bym Ci mógł takiego Gianta Anthema 1 tylko temat może być akademicki bo dostępności brak. Co do koloru kiedyś nie lubiłem niebieskiego i że nigdy nie kupię. No to od losu dostałem prezent w postaci strzelonej ramy i trzeba było się ratować przekładką do tej z tym niebieskim kolorem. Po kilku wypadach się przyzwyczaiłem więc radzę fizycznie rower dostać i narzekać jak coś dopiero przynajmniej dopiero potem. A co do samej marki mam do niej taki sam stosunek jak do pierdylriarda innych typu Kross, Kellys, Merida, ... Nie jest to Spec, Cannon czy cokolwiek innego ale też być nie może w takiej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do decathlonu, twierdzą, że na rowerze nie można jeździć aby zachować możliwość zwrotu. :/

Mam zamiar to uszanować.  Nigdy nie jeździłem na rowerze z tylnym zawieszeniem i mam w związku z tym mieszane uczucia.

Zastanawiam się nad tą pozycją:

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-500-29/_/R-p-304245?mc=8558253

W Chorzowie jest do wypożyczenia xc100 w rozmiarze m. Mam zamiar pożyczyć ten rower i zobaczyć jak mi podpasuje ta geometria.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jeździć a się przejechać testowo po suchym asfalcie to dwie różne sprawy,

2) Jeżeli zakup zdalny to Dec nie może odmówić zwrotu,

3) XC500 moim zdaniem (i nie tylko) godny polecenia w swojej cenie choć koła przycięzkie (ale mocne) i hamulce słabe

4) W górnej granicy budżetu imho https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/hardtail/jealous/ lub cała rodzina., Niestety tylko wysyłkowo.

W dniu 13.03.2021 o 13:44, Bragor napisał:

po płaskim terenie, 1/3 asfalt, 1/3 szutr, polne dziurawe drogi ,1/3 korzenie, las, małe górki. Raczej w tempie z pulsometrem i zegarkiem sportowym, głównym celem jazda przyjemna jednak. Mam 176 cm wzrostu.

Obstawiabym jednak lekki HTz małym skokiem  ale tu już co kto woli. Osprzętw tym fullu niczego nie urywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś kurierem XC 100s rozmiar L

Zrobiłem krótką rundkę wokół bloku na suchym ;)

Koło przednie dobija do ramy, zanim skończy się skok amortyzatora,  ugina się wtedy około 100 mm. Czy to jest normalne/ właściwe dla tego modelu ?

But zahacza przy pedałowaniu o przednie koło podczas skrętu. Załączam zdjęcie pomiaru odległości skręconego koła od pedału. Jak te wartości wyglądają w XC, AM 29 ?

 W levelu a9 koła 26 cali nie było takich kwestii ;)

 

1616168714369.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bragor napisał:

Koło przednie dobija do ramy, zanim skończy się skok amortyzatora,  ugina się wtedy około 100 mm. Czy to jest normalne/ właściwe dla tego modelu ?

Nie masz odwrotnie założonego widelca? To, co opisujesz, wydaje się mało prawdopodobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...