Skocz do zawartości

[Napęd] Zmiana przerzutek na nowe, jakie?


watus1992r

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rower Scorpio Energy SHT 180, kupiony jakieś 12 lat temu. Używam go z 2x w roku. Nigdy nie lubiłem na nim jeździć ze względu na przerzutki.
Biegi same przeskakują w czasie jazdy, ciężko przełącza się biegi manetkami (trzeba trzymać kciukiem).

Chciałbym wymienić całe przerzutki na inne (przód, tył, linki, manetki), co mi możecie polecić, aby pasowało do tego roweru.
Czy nie posiadając specjalistycznej wiedzy, dam radę sobie to sam wymienić?

Budżetu nie mam ustalonego, najlepiej jak najlepsza jakość za możliwie niska cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany:

  • kasety i łańcucha
  • linek i pancerzy

Wymiana przerzutek nic ci nie pomoże jak masz zjechany łańcuch i kasetę. Będzie zupełnie niepotrzebnym wydatkiem. Sam raczej nie ogarniesz, bo do zdjęcia kasety i rozkucia łańcucha potrzebujesz specjalnych narzędzi. Idź do jakiegoś serwisu rowerowego, zrobią ci to szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrać sobie przerzutke pod kasete/wolnobieg którą masz (np. 7rzęd. 8rzęd. 9rzęd. i tak dalej) ,łańcuch jeśli masz zamiar go wymienić to też zwróć uwagę, żeby długościowo i rozmiarowo spasował do kasety/wolnobiegu. Im mniej masz rzędów kasety/wolnobiegu tym napęd będzie tańszy. Jeśli nigdy się za to nie brałeś, a masz czas i chęci możesz spróbować bo napęd w twoim rowerze raczej należy do najprostszych z możliwych. Dużą wagę stanowi poprawne wyregulowanie przerzutki, jeśli będzie ona źle wyregulowana będzie Tobie nie wrzucała biegów, nie będzie mogła wejść na dany bieg itp.

Zapomniałem dodać sam raczej nie skujesz łańcucha jeśli nie masz skuwacza. Z resztą powinieneś sobie poradzić bo są to stosunkowo proste czynności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jak możesz jakie masz tam teraz przerzutki i zaraz coś dopasujemy.

a może te przerzutki sa dobre to tez trzeba wziąsć pod uwage tylko zle wyregulowane,albo jak mowiłem ze rower na 12 lat to trzeba wymienić linki i pancerze plus regulacja,na wszelki wypadek podesle ci jakie cześći beda pasowac do twojej maszyny

https://allegro.pl/oferta/przerzutka-tyl-shimano-rd-ty21-6rz-ss-na-srube-10433056576

Tylko jescze musisz sprawdzić sposób montowania czy jest to sruba czy hak i szukac odpowiedniej ta akurat jest na srubę

https://allegro.pl/oferta/dzwignia-przerzutki-sl-rv200-6-rzedowa-10162152997

https://allegro.pl/oferta/przerzutka-przod-shimano-fd-tz500-tourney-31-8mm-9443968979 tu musisz zmierzyć srednice rury na ktora bedziesz zakładał taka przezutke ta akurat jest na 31.8mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, to ten rower http://www.bikestats.pl/rowery/Scorpio-Energy-Advance-Tech-SHT-180_8034_5958.html

Moim zdaniem nie warto wkładać w niego ani złotówki . Gdybyś znalazł kogoś kto spróbuje to ocenić i wyregulować to ok , można . W serwisach kiedyś w ogóle nie chcieli przyjmować takich rowerów . Jeśli sam nie masz wiedzy to możesz wpakować się jakąś minę . Wydasz kasę ,a efektu nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie warto dokładać? Uważam że warto, każda dodana złotówka do tego roweru powoduje że będzie on lepszy względem oryginału. Na początek próba regulacji tego co jest  na stanie , jeśli nic nie wyjdzie to  zmiana przerzutek na nowe.  Co do linek i pancerzy jeśli linka w pancerzu chodzi luźno bez zacięć i poszarpywań to nie ma sensu wymieniać, można najwyżej psiknąć do pancerzy np trochę oleju silikonowego lub innego lubrykantu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlaczego nie warto dokładać? Uważam że warto, każda dodana złotówka do tego roweru powoduje że będzie on lepszy względem oryginału.

Ponieważ za cenę remontu, mozesz zakupic nowy podobny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...