Skocz do zawartości

[2000 zł budżet na 1 rower. Kobieta i mężczyzna, szosa, lekki teren] Używany kros, fitness.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

No nie do końca bezsens - np. w terenie szerszy przód zyska lepszą przyczepność, a węższy tył będzie nadal dobrze napędzał na twardych nawierzchniach ( nie bez powodu praktykuje się to czasem w MTB ).
Poza tym, to będzie można zejść nieco z ciśnieniem z przodu, co również poprawi przyczepność, a dodatkowo oszczędzi ręce, które jednak na sztywnym widelcu muszą swoje oberwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mihau_ napisał:

Totalny bezsens. To tylne koło jest bardziej obciążone i ewentualną konfigurację 35 tył 32 przód można jeszcze jakoś obronić, na odwrót żenada i dorzucanie sobie masy do roweru.

Jest dokładnie odwrotnie :D

Tylne koło jest bardziej obciążone więc tu właśnie ważne, żeby opory toczenia były jak najmniejsze. Uślizg znacznie mniej  bolesny niz na przedzie. Szybka opona na tył !

Przednie koło jest mniej obciążone więc tu opory mniej istotne. Uślizg przedniego ma przykre konsekwencje więc przyczepna, agresywna opona na przód !

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kupię 1 oponę na przód, a szosę zostawię tą co jest na tyle? 700x28c ? A na przód coś 700x32c lub 700x35c?

O właśnie @Mihau_ napisał...

A propos fita, kupić stopkę? Bo jakoś nie chce mi się zwiększać dodatkowo masy o te 300-400g. Aczkolwiek żona marudzi bo rower nocuje w pokoju...

@wkg  No też głównie miasto, szosa, ścieżki rowerowe, czasem las twarde ścieżki i korzenie mogą się zdarzyć.

 

Edytowane przez Ender72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ender72 napisał:

A propos fita, kupić stopkę? Bo jakoś nie chce mi się zwiększać dodatkowo masy o te 300-400g. Aczkolwiek żona marudzi bo rower nocuje w pokoju...

https://allegro.pl/oferta/stojak-serwisowy-do-roweru-regulowany-haki-20-29-10068131763

Przy okazji przyda się do drobnych napraw. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po pierwszych 2 jazdach. Jestem zadowolony z zakupu.

Ale.. coś zaczęło piszczeć w korbie..

Przerzutki do regulacji, coś obciera na małym blacie. Jeżdżę aktualnie na dużym, tu jest okej.

Dzwonić do sprzedawcy?

Zastanawiam się czy nie zmienić kierowcy na gravelową? Czasami chciałoby się mocniej pocisnąć i pochylić.. Ma to sens? Ewentualnie rogi. Mostka nie chciałbym montować bo obecna pozycja jest dla mnie bardzo komfortowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem test hamulców, rower zdał egzamin, a ja zaliczyłem glebę.😁

Stwierdzam, że usterki ustały, przestała  skrzypieć korba.

Być może po zrobieniu około 30 km, rower się ułożył? Czy to możliwe, że było zastałe?

Zobaczę jak będzie dalej.

Edytowane przez Ender72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ktoś nawet całkiem poważnie testował:
https://www.researchgate.net/publication/342205086_On_the_Effectiveness_of_Suspension_Stems_in_Reducing_the_Vibration_Transmitted_to_a_Cyclist's_Hands_in_Road_Cycling

Mam Redshifta i działa. Choć na tle fulla to nie działa ;) Kwestia oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam roweru dla kobiety 164 cm i przekrok 73-74 cm. Najchętniej bez amortyzatora, wideł karbonowy. Używany do 3k. Typ fitness. Ewentualnie z amorem powietrznym z blokadą, taperowana główka.  Maksymalnie  około 12 kg.

Nawet wśród używanych rowerów jest dramat, by znaleźć lekki rower i dopasowany rozmiar.. a budżet jak na używkę nie mały. No i kolor też ważny, wiadomo na co patrzą kobiety!

Planowany zakup w lipcu, jednak propozycje rowerów już teraz mile widziane. 

 

Edytowane przez Ender72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...