Skocz do zawartości

[FOX 36] Instrukcja serwisowa


Kuba189

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś ma jakąś instrukcję serwisową do Fox 36 Performance Elite GRIP2? Kupiłem ostatnio rower i chciałem zrobić mu wstępny serwis tj. uzupełnienie oleju w dolnych lagach i nasmarowanie uszczelek tylko nie wiem czego oni wymagają a nie mogę znaleźć żadnej instrukcji. Do RS wszystko było w necie a tutaj nic nie mogę znaleźć. Mam jakiś stary silicoleum do uszczelek i oryginał RS 15wt.

A tak przy okazji co sądzicie o rozbieraniu nowego amora? Warto się w to bawić? Bo zawsze wychodzę z założenia żeby nie ruszać skoro dopiero co wyszedł z fabryki? Kiedyś rozbierałem swojego RS silver solo air i wydaje mi się, że zupełnie niepotrzebnie.

Edytowane przez Kuba189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko: Bike Help Center | FOX (ridefox.com)

Co do robienia serwisu "zerowego" to ja go nigdy nie robiłem... Kupowałem w ostatnich dwóch latach rowery z foxami i pierwszy serwis zrobiłem dopiero po roku. Nie miałem wrażenia, żeby oryginalnie było za mało oleju czy inne problemy, więc osobiście nie mogę potwierdzić, że koniecznie trzeba od razu w nich grzebać - mam foxa 36 z grip2 i 34 z fit4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jest wszystko. Trochę mało czytelna ta strona FOXa jak dla mnie. Zobaczę co mi powiedzą w serwisie na temat ceny i terminu kiedy to można zrobić bo jak mam teraz kupować znowu oleje po 120 zł żeby użyć ich raz w roku to wolę oddać go do serwisu niech to zrobią i tyle. Chyba, że odsprzedadzą mi olej do uzupełnienia lagów w jakichś "opakowaniach zastępczych", zobaczymy...

A czy ten cały serwis zerowy to nie jest taki trochę urban legend?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie robił bym zerówki w opcji amora tej klasy czyli Elite. Po drugie jak go masz z Polskiej dystrybucji i nie zrobisz tego przez "ASO" Fox'a to w razie czegokolwiek związanego z gwarancją Ci ją odrzucą. W sumie i tak z tą gwarancją jest kiepsko to nie wiele tracisz ale warto być przygotowanym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest obecnie, ale z tą gwarancją Fox-a nie ma co chyba demonizować. Kiedyś zaniedbał mnie trochę poprzedni przedstawiciel Fox-a na Polskę, więc napisałem bezpośrednio do USA z zarzaleniem. Tego samego dnia dostałem maila z przeprosinami za sytuację, a po kilkunastu dniach dostałem za darmo przesyłkę z centrum w Niemczech z częściami do naprawy, pomimo, że amor był już po gwarancji.

Jak w zeszłym roku kupowałem nowy amor to wiedziałem, że chcę FOX-a, bo dobre wrażenie zostaje.

Jak się grzecznie i merytorycznie do sprawy podejdzie to fabryka powinna pomóc, aby twarz zachować. Mam nadzieję, że dzisiaj też tak jest.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

trochę mnie nie było, dzięki za pomoc na razie faktycznie się wstrzymam, zrobię pełny serwis szybciej niż zaleca producent i tyle. Jeszcze jedno pytanie czy ktoś się orientuje gdzie dostanę 3 pozycyjną manetkę do blokowania tłumika do dampera DPX2? W instrukcji jest tylko informacja o montażu manetki 3 pozycyjnej do grida, fit4, float DPS i X nie ma wymienionego DPS2, czy to możliwe, żeby nie było możliwości montażu manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...