Skocz do zawartości

[licznik rowerowy] wymiana baterii Garmin 520


grzechu2410

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , szukam sprawdzonego miejsca gdzie wymienią mi baterię w moim Garminie , może ktoś już z Was wymieniał lub wie gdzie to robią? i podzieli się spostrzeżeniami i ceną takiej usługi . Na razie napisałem emalia do Garmina zobaczymy co odpowiedzą . Od razu napiszę że wolał bym nie oddawać do pierwszego lepszego serwisu telefonów bo pewnie żadnej gwarancji nie dostanę, ze nic się podczas wymiany  nie uszkodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 820 sam wymieniałem baterię, nie jest to nic skomplikowanego, nie wymaga lutowania, wystarczą podstawowe umiejętności i trochę cierpliwości. Tutaj: 

https://www.newpower99.com/Garmin_Edge_520_Battery_Replacement_Kit_p/garmin edge 520.htm 

można zamówić baterię (ja akurat zamawiałem na Amazonie, ale z tej firmy), jest film instruktażowy jak to zrobić, który warto obejrzeć przed wymianą, żeby było wiadomo z czym się mierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę może po terminie, lepiej późno niż wcale. Może pierwsze: to wymieniałem sam osobiście baterię w Garmin Edge 520  jest to operacja nie tyle skomplikowana co potrzebne jest doświadczenie w elektronice, a w szczególności umiejętność otwierania klejonych obudów również i w telefonach zasady są podobne. Po drugie potrzebne są specjalistyczne narzędzia i umiejętność z nich korzystania. To są dwie cechy podstawowe. Ten filmik który polecił kolega smolko   proszę zwrócić uwagę wyświetlacz jest odklejony wcześniej, pominięto chyba celowo etap oddzielania wyświetlacza od ramki , a to poważny etap, tak oddzielić ekranu od obudowy czyli ramki nie da się, dopiero odpowiednie narzędzie przetnie spoinę kleju pomiędzy wyświetlaczem a ramką grubość narzędzia to poniżej 0,25mm  szerokość warstwy kleju to 2mm i nie wolno więcej czyli głębiej przecinać bo konsekwencje mogą być przykre. Po otwarciu odkręcamy 4 śrubki następnie odpinamy baterię podważamy i wyjmujemy. Film pokazuje przecięcie przewodów, odizolowanie końcówek i skręcone przewody zanurzone w kleju silikonowym na gorąco to jest błąd tak nie wolno. Jeśli tą metodą to przewody należy zlutować połączyć je trwale i ewentualnie po lutowaniu na gorąco klejem. Kupiona nowa bateria ma złącze i przewody odchodzące od złącza czerwony i czarny przylutować bezpośrednio do piezo ceramicznego głośnika wcześniej wylutować  stare. Oryginalna bateria ma 700mA dobrze jest kupić 1450mA i taką włożyć. Złożenie w odwrotnej kolejności. Wyświetlacz można przykleić cieniutką taśmą samoprzylepną są takie w sprzedaży lecz one nie gwarantują szczelności i może się okazać po czasie, że mamy wodę wewnątrz. Ta część musi zostać dobrze uszczelniona klejem silikonowym na zimno o odpowiedniej grubości. I bardzo ważne przy oddzielaniu wyświetlacza od obudowy część lakieru na wyświetlaczu odklei się razem z klejem i te ubytki należy zamalować na czarno dopiero wklejamy wyświetlacz. Bateria również musi być przyklejona to robimy klej z taśmy szerokiej. Serwis telefonów z tym problemem sobie poradzi, to ich chleb powszedni mają narzędzia do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat bo ostatnio szukałem coś na temat baterii do brytona. I wychodzi że to samo i ja mam. Uważam że to jest bez sensu jak by się tego inaczej zrobić nie dało. Pytanie tylko po co, klient ma sobie nie dać rady, od tego jest serwis. Dlatego zmartwiłem się tym faktem że chcąc wymienić baterię bez serwisu się jednak nie obejdzie. 

A w garminie 530 tak samo wygląda z wymiana baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...