Skocz do zawartości

[Rower]Który lepszy i dlaczego?


Stawik.ada

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, woojj napisał:

Zawsze lepiej większe koło niż mniejsze. Pytanie czy zależy ci na składaniu roweru???? Dużo ludzi ma sentyment do składaka, bo kiedyś tam.....ale jako rower do codziennej jazdy to kiepski pomysł. 

Dla kogo i w jakich warunkach ma być użytkowany ten sprzęt???

Właśnie mam taki sentyment do składaka i chciałam tez przyoszczędzić na miejscu, ale ile razy rzeczywiście go złoże to nie wiem. Rower ma byc dla mnie bym dojechała do pracy, miejski teren, w miarę płasko.

Godzinę temu, ZieleniakRM napisał:

Hej, który lepszy? To trochę tak jakby się zapytać czy autobus jest lepszy od wywrotki. Jeśli masz zamiar ten rower czasem przewieźć Toyotą Yaris to lepszy Wigry, bo mniejszy.  Jest jeszcze kwiestia osprzętu, podaj linki do konkretnego roweru który Cię interesuje.

No mam Twingo więc nie wiem jak on tam będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze składaki robi Dahon i Brompton, ale duża kasa. Jak kupujesz stacjonarnie to zmierz oby dwa po złożeniu. Choć nieraz takie wymiary sprzedawcy podają na stronie. Generalnie do jeżdżenia Jubilat byłby lepszy, ale jeszcze inne szczegóły trzeba przeanalizować, osprzęt i w ilu miejscach się składa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze wyżej, jeśli zależy ci na dobrej konstrukcji to bez 3 tys nie ma co podchodzić. 

Jubilat i wigry to był relikt komuny....komunii lat 80. Miałem oba, jeździłem nawet dużo. Rower nie wygodny, ale za to mały. 

Może poszukaj jakiejś używki od dahona. To są dobre konstrukcje pod względem składania. Brompton to liga wyżej, ale rodzynek wśród rowerów składanych. Bardzo rzadki do dostania. 

Jeśli chodzi o używane to trzeba zwrócić uwagę na stan wszystkich zawiasów. Ale zdecydowanie warto poszukać. Bo można fajną sztukę wyrwać około 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...