Skocz do zawartości

[1500zł] MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. :)
 

Planuję wrócić do jeżdżenia na rowerze po 2-3 latach przerwy. Od dzieciaka jeździłem na samych (raczej tanich) góralach, więc i tym razem do takiego się przymierzam, bo inne typy rowerów są nie w moim klimacie i po prostu jestem do nich mocno nieprzyzwyczajony. Jeździłem na męskim miejskim rowerze pożyczonym około pół roku i wystarczyło się przesiąść na górala i od razu ulga.
Budżet bardzo mocno ograniczony, do 1500zł maksymalnie i niestety nie uda mi się odłożyć, bo czeka mnie wiele wydatków w przyszłych miesiącach na inne rzeczy.
Jazda przede wszystkim po mieście, też na dłuższe trasy, ale maksymalnie 40km na płaskich terenach, ewentualnie czasami pozjeżdżać z jakichś niskich górek, ale tak jak typowy amator, więc nic więcej, niż to, żebym się nie zabił. 
194cm wzrostu, 70kg - udało mi się rozeznać, że rama mniej więcej 21 cali będzie ok, na osprzęcie się nie znam. Ktoś coś poleci do takiej jazdy jak wyżej?
Znalazłem model Indiana X-Pulser 2.7 M21 za 1499zł, poniżej link:
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-2-7-m19-czarny-zolty-r20?gclid=Cj0KCQiA1pyCBhCtARIsAHaY_5e5aTABoZmXoQW4qEf8oa6x7HUJg-cwlnw6ab3vB9douUliVwQBWyUaAkjEEALw_wcB

Warto? I czy koła 27,5 przy moim wzroście będą OK czy koniecznie 29 cali?
A może ktoś poleci jakiś model do 1500zł? Domyślam się, że mogą być modele choćby o dwie stówy lepsze, a sporo lepsze, ale naprawdę muszę się zamknąć w tej kwocie. :( Na następny sezon już będę celował w coś do 4000zł i wtedy sobie odbiję. ;) 

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś co ma 24-27 biegów np. http://kands.pl/portfolio_page/275-kands-comp-er-acera-uzupelnic/ , https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-2-9-m23-czarny-czerwony-r20 albo z używek jak jesteś w stanie ocenić stan.

Może być 27.5 cala.

Poszukaj na forum, pewnie jest podobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się nabrać na te "przeceny" w marketach na Indiany, niedawno podnieśli ceny o kilkadziesiąt procent i wrzucili "promocję" z zawyżoną ceną.

W tym budżecie również polecałbym coś z Deca, pewnie osprzęt znajdziesz lepszy u "Allegrowych" marek pokroju Kands, Lazaro itp. ale trzeba powiedzieć że francuzi mają te rowery w miare przemyślane, mają normalne ramy i przedewszystkim oferują świetną gwarancję.

image.png.06c274b25a74e8a4819ddfe6aa118a17.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

194 cm wzrostu to już sporo, i na średnim kole rama musiałaby być wielkości trzepaka...
Zresztą nie wiem czy w Decu mają MTB na taki wzrost ( mówię teraz o kole 29" ) - może na styk, albo i nie, a jeśli tak, to nie w tym budżecie...
Niby podają przy 27.5" do 2 m, ale bez danych geometrii i przymiarki, to wróżenie z fusów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Indiany podrożały - kumpel rok temu na sezon kupił za 1200zł i ten sam model jest za 1500zł obecnie.
Tylko wciąż mieszczą się w moim budżecie. 
Znacie może jakieś konkretne modele w takim razie z 29 calowymi kołami i ramą 21 do 1500zł, które byłyby godne polecenia?
Mam zamiar jeździć codziennie, tak jak pisałem - nic szczególnego, ale fajnie gdyby był w miarę porządny i wygodny dla mnie.
Nie oczekuję cudów, bo to marna kwota, byle nie wtopić zupełnie. :P 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na wspomnianego wyżej Kands, kierując się tym, aby rama miała 21 cali, koła 29 cali, a liczba biegów 24.

https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-29-kands-the-one-czarno-nieb-r21-2021-10443321741
https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-29-kands-the-one-altus-nowosc-2021-hit-10434068711

Co sądzicie o takich modelach?
Mam takie dwa pytania - ta liczba biegów 21 jest ważna i na pewno nie brać takiego roweru? I czy hamulce v-brake nie są słabe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były tylko wolnobiegi i tylko v-brake i się jeździło, ale o ile wolnobieg do roweru miejskiego mogę przełknąć to do MTB nie bardzo - problem z jakąkolwiek modyfikacją i odsprzedażą. Pewnie, że tarczówki byłyby lepsze do MTB, ale nie w tej kwocie.

Te rowery chyba niczym się nie różnią. W tej kwocie patrz raczej na wygląd, bo wszystko będzie na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-2-7-m19-czarny-zolty-r20?gclid=Cj0KCQiA1pyCBhCtARIsAHaY_5e5aTABoZmXoQW4qEf8oa6x7HUJg-cwlnw6ab3vB9douUliVwQBWyUaAkjEEALw_wcB

Czyli mogę spokojnie wziąć taką Indianę do jazdy po mieście i poza miastem na normalnym terenie, kiedy maksymalnie raz na dwa tygodnie przejadę 50km w jeden dzień, a tak to po 10-15km dziennie? Mimo, że ma 21 biegów? W sensie nie rozumiem tej sprawy wolnobiegu a kasety. Nie można po zdjęciu tego zweryfikować czy jakoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem rozglądać się za czymś używanym w tej cenie z lepszym osprzętem.

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-st-540-27-5/_/R-p-301097

Znalazłem ten model używany za 1350zł - warto zamiast np. takiej nowej Indiany za 1499zł?


Jest napisane "z dwukomorowymi kołami 27,5", hydraulicznymi hamulcami tarczowymi i prostym, dwurzędowym napędem 18-biegowym" - czyli 18 biegów.. jeszcze gorzej, ale hamulce hydrauliczne z przodu i z tyłu. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 biegów, czyli napęd dwurzędowy z przodu plus 9 biegów z tyłu, więc jest to dużo lepsza opcja niż 3x7 na wolnobiegu. Jeśli chodzi o róznice wolnobieg vs. kasta to pamiętam z dawnych lat, że w kołach na wolnobiegu z uwagi na inne łożyskowanie i rozłożenie sił częściej pękały/wyginały się osie (co przez kilkanaście lat jazdy na kołach z kasetą jeszcze mi się nie zdarzyło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. @ekhart0, a pisałem wcześniej o

W dniu 9.03.2021 o 21:17, chudzinki napisał:

Szukaj czegoś co ma 24-27 biegów

bo do 1500 zł 99,9% rowerów ma napędy 3xx.

 

11 godzin temu, ekhart0 napisał:

model używany za 1350zł - warto zamiast np. takiej nowej Indiany za 1499zł?

Zależy jak bardzo używany. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z takiego ogółu informacji wydaje się, że ten rower jest lepszy.
Ma w takim razie lepszy napęd, lepsze hamulce, bo tarczowe hydrauliczne z przodu i z tyłu, odpowiednia rama i koła.
Podobno kupiony 1,5 roku temu, ale nie używany zbyt często. Myślę, czy go nie wziąć za 1300zł i dwie stówy wydać na przegląd, by go doprowadzili w serwisie do normalnego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale nie używany zbyt często

Zbyt często. No właśnie ile i w jakim jest stanie, bo jeden wymienia wszystko na bieżąco, a drugi jeździ póki koła się kręcą i sprzedaje. To tak jak z samochodami.

Cytat

dwie stówy wydać na przegląd, by go doprowadzili w serwisie do normalnego stanu.

Kwestia co jest do zrobienia. Sam przegląd amortyzatora pewnie ze 150 zł, regulacja przerzutki, ewentualna wymiana klocków to pikuś, ale jak jest coś nie tak z amortyzatorem albo jest do wymiany cały napęd to w dzisiejszych czasach nie są małe kwoty. Dwie fajne opony to już 100 zł. Trzeba podjechać i osobiście ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 13:40, chudzinki napisał:

Można. Ten też jest na wolnobiegu. Ja odradzam, ale to nie znaczy, że możesz przejeździć 5 lat i nic się nie stanie tym bardziej, że jesteś lekki.

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gorski-CID767-IDIN29r.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=6

Chodzi o to ogłoszenie. Ja niestety zupełnie się na tym nie znam i zakładam, że na miejscu też nie ocenię jego stanu dobrze, poza wizualnym.
Wygląda chyba na zadbany, właściciel zapewniał w sms, że stan bardzo dobry, że rower kupił 1,5 roku temu i jeździł sporadycznie, a od dłuższego czasu stoi.

Da się po tych zdjęciach ocenić jego stan czy nie ma szans? Napisał, że nie ma na niego papierów i gwarancji, bo się przeprowadził, więc może zniżyć do około 1200zł za ten rower.
Warto czy nie robić kłopotu i kupić nowy, ale gorszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 13:40, chudzinki napisał:

Można. Ten też jest na wolnobiegu. Ja odradzam, ale to nie znaczy, że możesz przejeździć 5 lat i nic się nie stanie tym bardziej, że jesteś lekki.

Wybacz, że tak zwracam głowę, ale zacząłem kierować się Waszymi wskazówkami i jednak myślę, by zacisnąć pasa i znaleźć coś w budżecie 2000zł.

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-3-7-m21-czarny-brazowy-r20?gclid=Cj0KCQiAnKeCBhDPARIsAFDTLTKXL4HKxIIr1xSONvUAJLIbbfgi8qtqC3lYNxUnMJbEAPU-L6XJvjMaApCIEALw_wcB

Kaseta, a nie wolnobieg. 24 biegi, hamulce hydrauliczne z przodu i z tyłu. Ten będzie w porządku czy w cenie 2000zł można kupić lepszy innej marki?

I czy faktycznie odczuję różnicę kupując taki rower i będzie to warte dołożenia tych 500zł czy w przypadku takiej jazdy jak opisywałem nie ma to aż takiej różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczujesz do momentu jak nie przejedziesz się czymś lepszym 😀. Jak możesz to dołóż, bo będziesz miał nawet łatwiej później odsprzedać. Ta Indiana to taki podstawowy osprzęt wg mnie - szkoda, że nie wrzucili na przód przerzutki Altusa, ale to groszowe sprawy w razie problemów.

Podjedź do jakiegoś sklepu rowerowego, choćby Decathlonu i przejedź się kilka metrów po sklepie rowerem na osprzęcie klasy Tourney, później Altusa/Acery, a później Alivio. Jak nie odczujesz różnicy to nie dokładaj tych 500 zł, a jak odczujesz to sam zadecydujesz czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie odczujesz różnicy w kulturze pracy manetek? Zaproponowałem żeby autor miał jakiekolwiek porównanie skoro w ogóle nie jest w temacie. Dlatego napisałem "Jak nie odczujesz różnicy to nie dokładaj tych 500 zł, a jak odczujesz to sam zadecydujesz czy warto." 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...