Skocz do zawartości

[bidon i koszyk] Camelbak Podium Chill 710ml


Mover

Rekomendowane odpowiedzi

Macie taki bidon? - Camelbak bidon Podium CHILL Bottle 710ml Lake Blue 7845011685 - Allegro.pl 

i pytanie jakie koszyki macie, kiedyś kupiłem niby standardowy koszyk, a bidon się tam nie mieścił, a do innego wchodził z ogromnym oporem, teraz jest nowy rower padło na taki bidon, i fajnie było by kupić za pierwszym razem dobry koszyk, bez szarpania.

Rower meridy i koszyk oryginalny też można kupić COMP PC - MERIDA BIKES (merida-bikes.com) , może ktoś ma takie połączenie akurat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siè nauczyłem żeby kupować koszyk i bidon jednego producenta.

Pokrywka ma wady i zalety. Wada jest taka, że nie napijesz się szybko, trzeba dwóch rąk. Zaleta jest taka, że jednak chroni ustnik. Kurz czy piach to nie jest wielki problem w MTB, bo wystarczy puścić lekko płyn i się oczyści. Zresztą i tak się wdycha ten pył. Gorzej jest, jak wjedziesz w jakieś "błotko" zostawione przez zwierzaka, ubrudzisz butelkę, masz jeden bidon a do domu daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pokrywką miałem teraz, i tam afery jakiejś wielkiej nie ma trzeba po prostu korek odwinąć :D a camelbak nie ma koszyków pod swoje bidony i trzeba kombinować właśnie

podobno koszyki tacx deva ładnie grają z camelbakiem ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to denerwowało. Na prostej, równej drodze to nie jest problem. Gorzej jak jest jakiś techniczny odcinek czy po prostu kręty las, ma się kilka sekund żeby się napić i nie udławić, a tu jeszcze jakieś kombinacje.

A ten bidon to jakiś specjalny? Bo jeżeli nie, to może warto kupić Elite do koszyka tej samej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Q_u napisał:

Piszesz o Podium, że jedną ręką się nie napijesz? Niby jak? Korzystam i jest wygodny.

A Bidony Elite śmierdzą w połowie sezonu, Podium uzywam 3 sezon i zero smrodu.

no właśnie o to chodzi, że na camelu przejechałem 3 sezony i nie ma śmrodu, więc lepiej dać te 60-70 zł raz na 2-3 sezony i spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja np. mam bidon Contigo Devon, w którym nie ma problemu, bo obsługuje się go jedną ręką, ustnik jest chowany pod klapką otwieraną naciśnięciem kciuka :icon_cool:
Dokładnie taki : https://kubekcontigo.pl/product-pol-29236-Bidon-rowerowy-Contigo-Devon-720ml-zielony.html
Nie wyobrażam sobie powrotu do odkrytego ustnika - ten co prawda też czasem coś złapie, ale nie będzie przynajmniej zalepiony błotem, tfu !
Angażowanie obu rąk ?
Wykluczone :no:

PS
Mam koszyk Elite Custom Race, i pasują do siebie idealnie.
Bidon mam już 3.5 roku, i dopiero teraz lubi posyczeć jak wrócę z jazdy w niskiej temperaturze - może mróz i lodowy szejk rozszczelniły nieco ustnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ogólnie. W Elite jest wielka pokrywa.

Moje Elite nie śmierdzą, ale ja piję w 9 na 10 przypadków wodę.

Osobiście wolę kupić tańsze bidony i po sezonie czy dwóch wywalić, niż jeden i męczyć kilka lat. Ale to już kwestia indywidualna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od niepamiętnych czasów tylko podiumów (różnego typu i wielkości). Można to myć w zmywarce bez żadnej spiny (nawet na 65 stopni). Nie zawierają bisfenoli. U mnie jeżdżą w koszykach elite cannibal i cannibal xc ale pasują bez prob również do koszyków sks topcage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...