Skocz do zawartości

[Licznik/smartfon] Zakup urządzenia do śledzenia parametrów treningu z nawigacją


Rondel96

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam, przeglądając masę tematów nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań. Obecnie używam licznik Sigma Rox 10.0 i jestem z niego bardzo zadowolony, natomiast w tym roku wybieram się w góry i chciałbym kupić coś z nawigacją "zakręt po zakręcie", a nie tylko prowadzenie po śladzie. Zastanawiam się nad zakupem smartfona typowo pod wykorzystanie jako licznik (np. iphone se, który można kupic za <350zł + oczywiście dodatkowo czujnik HR i prędkości), ale mam wątpliwości dotyczące szczegółowości pomiarów gdyż korzystając ze stravy smartfon bardzo zaniża np. wartość przewyższeń. Myślałem również o zakupie Sigma Rox 11.0, ale z tego co się zorientowałem nawigacja jest na podobnym poziomie co w 10.0, jedynie eksport danych odbywa się bezprzewodowo. Jeżdżę głównie MTB więc zasięg GPS jest tutaj kluczowy. Kwota jaką chcę przeznaczyć na zakup to +/- 500 PLN

1) Czy dokładność rejestracji przewyższeń zależy od smartfona czy może od aplikacji? 

2) Czy aplikacja Locus Map Pro pozwala na sparowanie czujnika prędkości i pulsu?

3) Jakie są najbardziej polecane aplikacje dedykowane na smartfona?

 

Pozdrawiam, Paweł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Dokładność rejestracji przewyższeń zależy od wielu czynników. Istotne jest czy opiera się na czujniku barometrycznym, wysokości wyliczanej z GPS czy danych offline z bazy powiązanej z mapą (zarówno locus jak i strava umożliwiają taką korektę online).

2.) Tak, pozwala na sparowanie czujnika prędkości i pulsu. Sposób wyświetlania danych projektujesz sobie w edytorze będącym częścią aplikacji.

3.) Locus Map Pro (tylko android), Komoot (Android+iOS), podobno mapy.cz są też dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rondel96 napisał:

Sigma Rox 11.0, ale z tego co się zorientowałem nawigacja jest na podobnym poziomie co w 10.0, jedynie eksport danych odbywa się bezprzewodowo.

I to "jedynie" wpływa na komfort użytkowania. Parujesz licznik ze smartfonem i po zakończeniu jazdy ciap, ciap i już po sprawie. Chyba, że podpinasz licznik raz na tydzień to jeszcze ujdzie ale 3-4 razy w tygodniu to już przesada. Szczególnie upierdliwe gdy na co dzień używasz innego systemu niż MS i przełączasz się tylko po to by zgrać trening.

1 godzinę temu, Rondel96 napisał:

Sigma Rox 11.0

 

1 godzinę temu, Rondel96 napisał:

chciałbym kupić coś z nawigacją "zakręt po zakręcie", a nie tylko prowadzenie po śladzie.

No to albo albo. Sigma bodaj powiadomi cię dźwiękiem, że masz skręcić ale bez choćby czarno-białej mapy to trochę lipa. Sprawdź Lezyne Macro Plus. Tel na kierownicy to nie jest dobre rozwiązanie przede wszystkim ze względu na baterię. Z włączonym ekranem pociągnie ze 4 godziny. Za to będzie lepszy pod względem map, jeśli kupisz jakieś konkretne. Chyba wszystkie liczniki operują na OSM a te nie wszędzie są super dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...