Skocz do zawartości

[Szosa] Nowy Scott Speedster 40 2019r na pierwsza szose - warto ?


Speedster2000

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Safar napisał:

Też się powoli gubię.. używane nie były brane pod uwagę ;)

 

Dostępność jakichkolwiek modeli z wytycznymi poniżej skłoniła mnie do patrzenia na używane sprzęty. 

21 minut temu, skom25 napisał:

Jak rowery które podałeś, mają się do wcześniejszych rad? 

Staram się czegoś z tym szukać lecz dostępność jest jaka jest... 

20 minut temu, abdesign napisał:

rozumiem że Dolnośląskie i może być używany...:

Jestem z opolskiego wiec woj najblizsze mogą być

Jak używka od firmy/pewnego źródła to mogłaby być. Z używką przeszkadza mi tylko problem w ocenie jej stanu nic innego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rower wygląda na dobrą okazję. Niby 3 letni, ale jeśli naprawdę miałby 500km przebiegu, to rower można powiedzieć że jest nowy, nie jeżdżony. Zawsze można poprosić o dodatkowe zdjęcia napędu itd. żeby to ocenić wizualnie.

Z drugiej strony, wystawiony też jest praktycznie w cenie nowego, a nie ma gwarancji itd.

Ten rower tegoroczny katalogowo kosztuje 4999 na Tiagrze, tak dla porównania. Przy czym ten z 2018 niby na 105, ale na hamulcach mechanicznych, więc nie doliczałbym do ceny niewiadomo ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten rower tegoroczny katalogowo kosztuje 4999 na Tiagrze, tak dla porównania. Przy czym ten z 2018 niby na 105, ale na hamulcach mechanicznych, więc nie doliczałbym do ceny niewiadomo ile.

Tiagra za cenę spokoju przez 2 lata to moim zdaniem dobry interes, gorzej go teraz dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Speedster2000 napisał:

Tiagra za cenę spokoju przez 2 lata to moim zdaniem dobry interes, gorzej go teraz dostać

Niemal nowy istniejący rower na 105 za 4200 z czymś takim:

- Udzielamy 30 dniowej gwarancji na każdy rower.
- Jeżeli rower nie będzie ci się podobał możesz go zwrócić w przeciągu 14dni.

vs nieistniejący rower na tiagrze za 5tys z gwarancją...

Powodzenie w szukaniu, z mojej strony temat się wyczerpał - więcej chyba nie potrafię podpowiedzieć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

4500 zł to budżet, w którym na rynku rowerów używanych kupisz sprzęt na ramie karbonowej i osprzęcie 105 (R7000) - oczywiście szczękowa. Poproś kogoś o pomoc przy oględzinach. Rowery szosowe aż tak się nie zużywają, więc jest duża szansa, ze nawet taki laik jak Ty ogarnie na żywo takie oględziny. Rozważania o szosie za 5000 zł na sorze, cóż są słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na te cyferki, bo skończysz na wielkim lub malutkim rowerze. Musisz patrzyć na geometrię, bo te oznaczenia 52, 54 itd to widzimisię producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pixon napisał:

4500 zł to budżet, w którym na rynku rowerów używanych kupisz sprzęt na ramie karbonowej i osprzęcie 105 (R7000) - oczywiście szczękowa. Poproś kogoś o pomoc przy oględzinach. Rowery szosowe aż tak się nie zużywają, więc jest duża szansa, ze nawet taki laik jak Ty ogarnie na żywo takie oględziny. Rozważania o szosie za 5000 zł na sorze, cóż są słabe.

4500 to budżet maks, niejako już podniesiony niedostępnościa sprzetu. Jakbym nie wybierał pierwszego sprzętu to bym wybierał tak jak mowicie - maksymalna kwota do jakości. Jako że na tym rowerze chcę w ogóle przekonać się czy to "jest dla mnie" jeśli da się znaleźć coś na start wmiarę solidnego a tańszego to nie pogardzę ;) Przy mojej masie full carbon raczej nie jest na liście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak kupisz coś taniego, zaczną się giąć koła, napęd nie będzie ogarniał ( w końcu masa pod butem robi swoje...), a hamulce ledwo Cie spowolnią, to nie jestem taki pewny czy się przekonasz że to dla Ciebie.

Potem będzie problem ze sprzedażą, ale o tym już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, abdesign napisał:

Powodzenie w szukaniu, z mojej strony temat się wyczerpał - więcej chyba nie potrafię podpowiedzieć. :)

Fakt to jest najlepsza opcja w obecnej chwili i sądzę że nikt tego nie podważa. Jak nie znajdzie się nic tańszego wystarczającego mi na start to zapewne skończy się na nim ;) 

Teraz, skom25 napisał:

Tylko jak kupisz coś taniego, zaczną się giąć koła, napęd nie będzie ogarniał ( w końcu masa pod butem robi swoje...), a hamulce ledwo Cie spowolnią, to nie jestem taki pewny czy się przekonasz że to dla Ciebie.

Mówię o niższej cenie lecz trzymając poziom. Gdybym patrzył TYLKO ceną to przecież niemiałby sensu ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Zawadzkiego ? Całkiem blisko mnie. Rower używany - patrz na ofertę kupszose.pl. A może... Mój Bulls Harrier 2 ? Ja wymieniłbym na coś lepszego, np. na tego Bianchi z podanej wyżej strony ? W każdym razie - rower używany na alu ramie i 105 - nawet jeżeli tak jak mój jest dwie generacje do tyłu (5700) bije na głowę wszystkie te Vento itp. na Tiagrach i innych Sorach. Rowery z innej bajki w sensie, iż to rowery budżetowe składane tylko pod kątem tego żeby się sprzedało i było jak najtaniej dla klienta, a niekoniecznie aby było trwałe na lata. Mój Bulls rocznik 2012 - 9 lat i zapewniam, że zjada wszystko nowe w cenie do 4500 zł. Zarówno jeżeli chodzi o wygląd, osprzęt, wagę i markę. Także nie bój się używanych, a na OLX widziałem całkiem nowego Bulls Harrier z 2017 za 3.5 K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannon to był fajny rower... był - dawno temu... Shimano uaktualnia osprzęt w cyklu 4-letnim 5700 to dwa cykle temu... pierwsza 105ka bez wąsów - działa gorzej od Tiagry 4700 i ma mniej wygodne łapy, nie jest kompatybilna z nowymi 10 i 11s też byś miał problemy z wymianą hebli o której rozmawialiśmy na PW.

I jak to w ogóle się ma do konieczności posiadania gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-carbon-fuji-dura-ace-11s-roz-m-CID767-IDGtFX7.html?reason=ip|lister

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-carbon-trek-madone-ultegra-11s-rozmiar-56-CID767-IDHrR0m.html?reason=ip|lister&isPreviewActive=0&sliderIndex=7

Kupowałem od tego sprzedającego rower w zeszłym roku, polecam.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-przelajowy-scott-speedster-gravel-20-disc-2018-2x10-tiagra-roz-l-CID767-IDIX8YU.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

Tutaj kupisz opony szosowe i masz modnego w ostatnim czasie Gravela z opcją jazdy na asfalcie.

Nie chciało mi się przekopywać tematu w poszukiwaniu Twojego wzrostu, więc dałem linki do chyba najbardziej popularnego rozmiaru 54/56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...