Skocz do zawartości

[Szosa] Nowy Scott Speedster 40 2019r na pierwsza szose - warto ?


Speedster2000

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

- ma mieć pancerne koła. Tego to chyba nie trzeba wyjaśniać.

Dla skrajnej pewności możesz podać jakąś pigułkę wiedzy czego szukać jaki typ obręczy/piast czy też ilość szprych co było by ważne przy doborze tego dla mnie ? 

Moja baza wiedzy jest bardzo mała więc wolę pytać się o wszystko co się da.

Na ile  w tym wszystkim ważna jest waga roweru w przypadku mnie ? Szukałem czegoś do 10kg lecz czy słusznie ? 

2 minuty temu, kuba79 napisał:

Przykład takich rowerów to seria Giant Contend AR (All Road).

Oglądałem się za nim również, odrzuciłem z podejściem :lepiej dobre szczęki niż słabe hamulce tarczowe no i masa większa niż w szczękowcach. Po wypowiedziach powyżej chyba błędnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dla skrajnej pewności możesz podać jakąś pigułkę wiedzy czego szukać jaki typ obręczy/piast czy też ilość szprych co było by ważne przy doborze tego dla mnie ? 

Można powiedzieć, że im więcej szprych tym lepiej ale to duże uproszczenie. Sporo osób z większą masą ciała prędzej czy później musi sobie poskładać mocne koła na zamówienie (choć 110 kg to nie jest jeszcze tragedia)

Cytat

Na ile  w tym wszystkim ważna jest waga roweru w przypadku mnie ? Szukałem czegoś do 10kg lecz czy słusznie ? 

Ciężko kupisz szosę, która będzie ważyła więcej niż 10. Będą to już totalnie budżetowe konstrukcje np. z decathlona. Bierz też pod uwagę, że masa deklarowana przez producenta często mija się z rzeczywistością (poza tym jest podawana tylko dla jednego rozmiaru ramy) a taki giant w ogóle nie podaje masy.

Cytat

Oglądałem się za nim również, odrzuciłem z podejściem :lepiej dobre szczęki niż słabe hamulce tarczowe no i masa większa niż w szczękowcach. Po wypowiedziach powyżej chyba błędnie. 

Oczywiście, że dobre szczęki (np. od 105 w górę) są lepsze niż jakieś mechaniczne tarczówki. Choć są tu też tacy, którzy twierdzą, że mechaniczne hamulce w tribanie rc500 (który kosztuje chyba 2700) są tak samo dobre jak hydrauliczna ultegra w scott foil, gdzie w sumie sam "układ hamulcowy" jest droższy niż cały triban😂 Jedyną zaletą tanich tarczówek jest możliwość włożenia szerszej opony (zależy również od możliwości ramy).

Osobiście wychodzę z założenia, że w przypadku jakichkolwiek zakupów rowerowych "lepiej raz a porządnie". Na dzień dzisiejszy, mając w kieszeni 4,5 nie jesteś w stanie kupić nowego roweru, w którym wszystkie komponenty byłyby "na lata". Zostaje albo dorzucić do czegoś nowego (a jeśli miałyby być tarcze i hydraulika to chyba nic tańszego niż https://www.radon-bikes.de/en/roadbike/alu/r1-disc/r1-tiagra-2021/ nie znajdziesz) albo rozejrzeć się za używkami, które też zaczynają mieć chore ceny (sprzedałem dwa tyg. temu rower na tarczach za 30% więcej niż zapłaciłem za niego we wrześniu 2019)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Choć są tu też tacy, którzy twierdzą, że mechaniczne hamulce w tribanie rc500 (który kosztuje chyba 2700) są tak samo dobre jak hydrauliczna ultegra w scott foil, gdzie w sumie sam "układ hamulcowy" jest droższy niż cały triban"

Zapraszam na testy zanim nie sprzedam Tribana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę rozmowę z poprzednich godzin po pracy objechałem kolejne sklepy w okolicy. Z ciekawszych propozycji trafił się Vento 4.0 z 2019 roku cały w Tiagrze ze szczękowymi hamulcami. Cena pandemiowa - 4tys lecz był mój rozmiar. Piasty od niebieskich, obręcze Alex'a - rzekomo nienajgorsze.  Co wy na to ? 

Vento 4.0 2019

Szczerze przyznam że obawiam się zakupu sprzętu bez przejechania się zanim odbiorę swoją sztukę. Cube wyglada fajnie w specyfikacji tego nie można odmówić lecz nie udało mi się wogóle w okolicy złapać testówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Speedster2000 napisał:

Szczerze przyznam że obawiam się zakupu sprzętu bez przejechania się zanim odbiorę swoją sztukę

No to biorąc pod uwagę owo skądinąd słuszne założenie to raczej nie kupisz w dzisiejszych realiach żadnego roweru... bo nic w sklepach nie ma. A Ty nie możesz sobie kupić dowolnego roweru tylko dlatego, że pasuje rozmiarem ramy.

5 minut temu, Speedster2000 napisał:

Panowie czy sugerujecie że mam szukać szosy dopiero za minus 20 kilogramów masy ?

Nie, absolutnie nie. Ale nie możesz oczekiwać że pod Ciebie wybór roweru w niedużych pieniądzach to łatwa sprawa i możesz brać pierwszy lepszy albo z drugiej strony wybrzydzać bo kolor nie taki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale nie możesz oczekiwać że pod Ciebie wybór roweru w niedużych pieniądzach to łatwa sprawa i możesz brać pierwszy lepszy albo z drugiej strony wybrzydzać bo kolor nie taki...

Staram się poprostu możliwie mało zamrozić kasy by sprawdzić czy wogóle szosa mnie wciągnie ale nie chcę też wyrzucić kasy w błoto jeśli jednak na szosie zostanę ;) 
Sądzisz że da się znaleźć coś tańszego o podobnych parametrach jak ten Cube ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę. Zmierz jeszcze raz porządnie. Stań pod ścianą prosto, w lekkim rozkroku (mniej więcej jak na szerokość pedałów), jakaś książka między nogi, dociśnij trochę, mniej więcej tak jakbyś siedział na siodełku. I zmierz odległość od grzbietu książki do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mihau_ napisał:

Oczywiście, że dobre szczęki (np. od 105 w górę) są lepsze niż jakieś mechaniczne tarczówki. Choć są tu też tacy, którzy twierdzą, że mechaniczne hamulce w tribanie rc500 (który kosztuje chyba 2700) są tak samo dobre jak hydrauliczna ultegra w scott foil, gdzie w sumie sam "układ hamulcowy" jest droższy niż cały triban😂 Jedyną zaletą tanich tarczówek jest możliwość włożenia szerszej opony (zależy również od możliwości ramy).

Oj widzę, że też to w Tobie siedzi...🤣😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...