Skocz do zawartości

[przedni amortyzator] Lepszy sprężynowy 130/140mm czy powietrzny 100mm?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Zacznijmy od tego, że amortyzator o skoku 130-140 mm jest przeznaczony do innego rodzaju kolarstwa niż taki o skoku 100 mm.

Zadane pytanie jest nie za bardzo na miejscu i nie można nie odpowiedzieć nie znając typu roweru i potrzeb użytkownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bogus92 napisał:

Zacznijmy od tego, że amortyzator o skoku 130-140 mm jest przeznaczony do innego rodzaju kolarstwa niż taki o skoku 100 mm.

Zadane pytanie jest nie za bardzo na miejscu i nie można nie odpowiedzieć nie znając typu roweru i potrzeb użytkownika. 

sorry, mam zamiar spróbować downhill  ale też chciałbym trochę skakać, nie jakiś bardzo wysoko bo jeszcze nie umiem, ale chce się nauczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej ramy nie ma sensu wsadzać amortyzatora ze skokiem 100mm, zepsuje to geometrię, obniży suport, katy będą bardziej płaskie (kąt główki ramy i rury podsiodłowej). W primalu najlepiej będzie coś o skoku 130-150mm. Ja mam w primalu skok 140mm i jeździ się bardzo dobrze, rower jest stabilny na zjazdach, można łatwo oderwać się od ziemi

Jak chcesz zmienić tego RST to szukaj jakiegoś powietrznego o skoku 130-150mm, przy tej ramie taki będzie najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...