Skocz do zawartości

[Klamkomanetki szosowe] Sensah Ignite z Ali


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Nie znalazłem tematu dotyczącego klamkomanetek Sensah Ignite (o Empire coś się pojawiało...) więc postanowiłem się podzielić pierwszymi spostrzeżeniami. Kupiłem je do roweru który mam od kilku miesięcy, miał być na chwilę ale patrząc po tym co się dzieje na rynku to zostanie ze mną na pewno na najbliższy sezon, a może i na dłużej. Jedyną rzeczą która mnie w nim drażniła to klamki z wąsami ( stara tiagra), a wiadomo że samopoczucie kolarza najważniejsze ;) Trochę poszukałem i postanowiłem zaryzykować zawrotną kwotę 205 zł i zamówiłem te cudeńka 🙂

Zamówiłem 14.02, przyszły wczoraj (5.03) więc bez dramatu. Zapakowane w pudełko, dołączona instrukcja, zestaw full wypas :D

IMG_20210304_135619.jpg.bf040405abe28b3a6d9bf55e9d92cd30.jpg

Przy okazji wymieniłem wszystkie linki i pancerze. Różnic w pracy w porównaniu ze starą tiagrą póki co brak. Widzę natomiast (poza wizualnymi) duży plus - tiagra miała małą manetkę do zrzucania przełożeń w dół, tutaj w dół zrzucamy pojedynczym klikiem, a dłuższym wrzucamy w górę - dużo wygodniej zrzucić przełożenie w zimowej rękawiczce. Poniżej foty po montażu (owijka do poprawy, nie czepiajcie się 😉, i brak opasek na końcu)

IMG_20210306_181709.jpg.17365c0b6c81a60ccf4edadaff1f2bd8.jpgIMG_20210306_192941.thumb.jpg.3dd122d55fd50841cd16bb4ed31e1010.jpgIMG_20210306_193040.jpg.23742c20df589691e41a0d5e1ed81ecb.jpgIMG_20210306_192933.jpg.a3b4440ca9e2a6c895651dc6682645bc.jpg

 

IMG_20210306_193029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej recenzji, są klamki empire i tam element pracy zmiany biegów został wykonany z plastiku. co prowadziło do uszkodzenia manetki.

W 3:24 jest  wytłumaczony ten problem.

W opiniach na ali czytałem, że jednak ten element w Ignite został poprawiony.  Sprawdź jak to jest rozwiązane u Ciebie?

Brawo z wprowadzenie czegoś nowego, na obecnym rynku właśnie szuka się alternatywy dla shimano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten łamiący się element został już poprawiony, wykonany jest teraz z metalu. Jakiś czas temu zakupiłem klamkomanetki Sensah Pro Team (ciąg linki Shimano), ale przysłali mi Empire (ciąg linki SRAM) i ten element już był z metalu. Napisałem do chińczyka, że przysłali mi nie to co  trzeba, wysłali mi jeszcze raz, tym razem Pro Team i tam też ten element jest metalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten element jest plastikowy. Przeszukałem oceny na ali i znalazłem jeden sugerujący że ten element nie jest już plastikowy, ale na dodanym przez oceniającego zdjęciu widać plastik, wiec sam już nie wiem. 

Film widzialem, w dalszej części są podane prawdopodobne przyczyny wyłamania się tego elementu - nieposmarowana przerzutka i krótka dźwignia w przerzutce sensah . Ja spiąłem je z tiagra, zobaczymy co będzie 🙂

Edytowane przez mrpawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

300km przejechałem, jestem bardzo zadowolony. Działają bez zastrzeżeń, chwili przyzwyczajenia wymagało wrzucanie lżejszego przełożenia z tyłu tak, żeby przełączyć tylko o jedną zębatkę a nie więcej. 

Jedziemy dalej ... :)

Btw, stare wąsate klamki sprzedałem za 50%wiecej niż zapłaciłem za te nowe 🤔🤔🤔😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 14:48, Mihau_ napisał:

@mrpawel rzeczywiście jest mała różnica w tych klikach klamki? Myślę o takich klamkach do roweru dziewczyny ale znając jej precyzję i koordynację boję się, że nie ogarnie

+ małe dłonie

 

 

W dniu 26.04.2021 o 14:54, abdesign napisał:

Ja się tym chwilę bawiłem, nie ogarnąłem przy podjeździe ;) kapitalna sprawa zrzucić zamiast wrzucić. 

Edyta: Oczywiście pewnie po jakimś czasie przestaje być kłopotliwe.

Mi bardziej zdarzało się zrzucić o 2 zamiast o 1 niż wrzucić zamiast zrzucić 😉 choć i to jest możliwe na samym początku. Po wyczuciu skoku klamki nie ma z tym problemu. Przy małych dłoniach problemem może być inny temat - nie znalazłem regulacji odległości dźwigni od kierownicy - innego niż oczywiście niż zmiana położenia całej klamkomanetki śruba mocująca, przy bardzo małych dłoniach to może być problem. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...