Skocz do zawartości

[fizyka] Jaki wpływ dla amatora ma waga roweru?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Różnice w wadze na płaskim odczujesz głównie na przyspieszeniach, przy utrzymaniu stałej prędkości waga będzie już w zasadzie bez znaczenia. Chociaż umówmy się, że idealnie płasko to praktycznie nigdzie nie jest, więc odczuwalnie może to wyglądać różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rekreacja na płasko, to znikomy. Wiadomo że przyjemniej jest na lżejszym.

Miałem rower 9500g a teraz około 13kg. Różnicy jeżeli chodzi o wagę nie czuję. No może wtedy jak się go nosi.

Jak sport, no to cóż, liczy się każde 100g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11,7kg to już przyzwoita waga. Jak się nie ścigasz, nie urywasz sekund na KOMach itd, to nie redukuj dalej.

Piszę Ci to z doświadczenia, bo utopiłem w tym dużo pieniędzy. Warto kupić lekkie opony o przyzwoitych oporach toczenia, to trochę zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zejść do 10,5 kg z 14 kg,jesli bylby to rower MTB cięzka sprawa,ja swojej maszynie odebrałem prawdziwe DNA i z roweru mtb zrobiłem cos w kierunku gravel cross nie wiem sam jak to nazwać

pol_pl_Rower-Kross-LEVEL-2-0-29-2018-rozmiar-L-7846_2.png.43a846b84758274108536a0358977abe.pngtaki rower kupiłem teraz wyglada zupełnie innaczej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mam myśl zrobić rower jedyny w swoim rodzaju 😄

Tak dokładnie to jest sentyment, chcę dalej w niego inwestować 

 

16 minut temu, Mihau_ napisał:

No właśnie tylko sentymentem można takie działania tłumaczyć. Tylko, że ciężko to nazwać merytoryczną przesłanką

Tak dokładnie to sentyment,mimo to chcę dalej w tą maszynę inwestować

 

13 minut temu, artie napisał:

Fajny customowy kros!

Taka mam myśl zrobić rower jedyny w swoim rodzaju 

2 godziny temu, skom25 napisał:

11,7kg to już przyzwoita waga. Jak się nie ścigasz, nie urywasz sekund na KOMach itd, to nie redukuj dalej.

Piszę Ci to z doświadczenia, bo utopiłem w tym dużo pieniędzy. Warto kupić lekkie opony o przyzwoitych oporach toczenia, to trochę zmienia.

Dużo pieniędzy utopić w rower tzn jaka to kwota,można to różnie odbierać ktoś zainwestuje 100zl i twierdzi że to dużo,ktoś inny poświęci 3000zł i podsumuje to że jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amatorska, ale z naciskiem na wynik końcowy. Akurat tej zmiany tak nie odczułem, bo kupowałem kilka co jakiś czas.

Teraz mam inny rower MTB, w międzyczasie była szosa a teraz jeszcze Gravel. Odpuściłem ze zbijaniem wagi. Miałem szosę o wadze tamtego MTB, na podstawowej grupie napędu i w niczym nie ustępowałem koledze na rowerze klasę wyżej.

Aktualnie stawiam na co najmniej dobre opony, wygodne chwyty i dobre pedały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...