Skocz do zawartości

[fizyka] Jaki wpływ dla amatora ma waga roweru?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

Nie prawda nie zgadzam się moim zdaniem 2 tys to spoko zjadę 1.2 kg

OK... Masz jakieś wstępne wyliczenia, czy tylko się nie zgadzasz bo tak Ci się wydaje?

PS. nie pisałeś wcześniej nic o wyrzucaniu z niego komponentów, to nieco upraszcza sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 minuty temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

Nie prawda nie zgadzam się moim zdaniem 2 tys to spoko zjadę 1.2 kg

To skoro wiesz to po co pytasz? xD

Zacznij od zważenia komponentów, które masz i wtedy będziesz mógł to rozplanować, bo takie teoretyzowanie to sobie można...

A jeśli mowa o tym rowerze, który dodałeś to zacznij od wywalenia całego rynsztunku, za darmo to i ze 3kg zejdziesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie dyskutujemy, oszacowałeś sobie w ogóle wagę tych komponentów, które chcesz wymienić? Przeliczyłeś ile na którym zyskasz? I co jeszcze poza stopką chcesz wyrzucić z roweru, co uwzględniłeś w jego obecnej wadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, to do zbicia wagi zostaje Ci 600g, wymieniając koła zszedłbyś pewnie większość z tej wartości. Co i tak jest sensowne, skoro chcesz wymieniać piasty na lżejsze...

Z pozostałych części które chcesz wymieniać na lżejsze, też sporo kosztują... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zgaduję, że do 1.5 k zejdziesz z wagi na samych kołach +/- 0.5 kg
Być może na oponach zyskasz kolejne kilkaset, więc po zdjęciu wymienianych gratów osiągniesz zakładaną masę.
Jak Ci będzie mało, to dołożysz drugie tyle, i zaczniesz wymieniać co się da na karbonowe, a na końcu zostanie alu rama, która pewnie waży >2 kg...
W ogólnym rozrachunku może wyjść tyle co za nowy rower z docelową masą - i to bez uwzględnienia dotychczasowych inwestycji.
Przypomnij : ile do tej pory włożyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tobą zgadzam,wyjmuje 3.5 tys. I wyjeżdżam gotowcem o wadze 10.5 kg.Co do ramy też masz rację waży coś koło 2kg.Malowalem ja metoda proszkowa więc jakieś gramy też doleciały.Rower kosztował mnie 2400zł i włożyłem w niego ponad 1.5tys.jak do tej pory i logicznie patrząc może ci się to wydawać mało opłacalne,aczkolwiek nie zawsze to przyświeca naszej idei..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...