Skocz do zawartości

[fizyka] Jaki wpływ dla amatora ma waga roweru?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Amatorski, bo jaki? Zmieniłem bo fabryczne śruby są z plasteliny, a stal nierdzewna mi nie pasowała.

To była zachcianka, bo te 100g mogłem zrzucić kupując lepszą korbę lub opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

To tak zupełnie z ciekawośći ile trzeba poswięćić pieniedzy na taki rower dla amatora przez ,,A"

Firmowe rowery kosztują do 50 tys ... na tuning - "sky is the limit". Na koła lżejsze o 300-400 g ludzie dają po kilka tysi i nie płaczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skom25 napisał:

Amatorska, ale z naciskiem na wynik końcowy. Akurat tej zmiany tak nie odczułem, bo kupowałem kilka co jakiś czas.

To Tylko pasja?Czy da sie zarobkowo jezdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby, nie wiem czy na forum jest jakiś zawodowiec. Zawodowcy nie bawią się w śrubki.

Da się, jak jesteś naprawdę dobry i zaczniesz w wieku kilku lat. A na koniec, nawet jak będziesz w absolutnym Topie świata, to i tak zarobisz malutki procent tego co chociażby piłkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wkg napisał:

Firmowe rowery kosztują do 50 tys ... na tuning - "sky is the limit". Na koła lżejsze o 300-400 g ludzie dają po kilka tysi i nie płaczą :)

Tak ceny znam,pytam o to ilen ludzi wydaja z otoczenia srednio na rowery?Na jakim to osprzecie jest jak to wyglada?Może jakies zdjecie?

Teraz, skom25 napisał:

Hobby, nie wiem czy na forum jest jakiś zawodowiec. Zawodowcy nie bawią się w śrubki.

Da się, jak jesteś naprawdę dobry i zaczniesz w wieku kilku lat. A na koniec, nawet jak będziesz w absolutnym Topie świata, to i tak zarobisz malutki procent tego co chociażby piłkarze.

Piłka nożna to zasrany biznes upadła w 2005 roku teraz to tylko zarabianie niewiarygodnych pieniedzy,a co do jazdy to jezdze 8 miesiecy w roku zupełnie rekreacyjnie robiąc przy tym 3 tys kilometrów,i srubki za 4 stówki mnie nie interesuja ,,usmiech" ,chce za jakies niewygorowane  pieniadze usprawnic swoja maszynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że opinie że nie warto zbijać wagi, jeśli rower ma za słabą bazę, nie są bezpodstawne. Sentyment sentymentem, ale ceny komponentów rosną kosmicznie z każdym kolejnym ubywającym gramem. Jak policzysz sobie że żeby zrobić z tego z powrotem MTB i zejść do zkładanej wagi będziesz musiał wydać np. 2-3 razy tyle, co rower kosztował, to kalkuluje Ci się, czy nie? Bo o ile np. pierwsze 1-2 kg zbijesz za 2 tys. zł, to kolejne 2kg mogą kosztować już kilka razy więcej. I wtedy okaże się, że w takich pieniądzach można mieć już maszynę z lepszą lżejszą ramą, z nowszymi standardami itd. Nie da się zbudować super lekkiego MTB za niewielkie pieniądze.

W ogóle, to się zgubiłem, Ty chcesz zrobić z niego na powrót lekki MTB, czy dalej iść w kierunku crosso-cośtam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak z ciekawości zapytam: ile ważysz przy jakim wzroście?

Bo schodzenie z wagi roweru faktycznie ma sens, ale w górach, na kryteriach, albo w terenie gdzie masz dużo przyspieszeń. W rowerze crossowym i jeździe po płaskim nie zauważysz kompletnie żadnej różnicy. Dużo więcej da zmiana pozycji, ale to już raczej wiąże się ze zmianą roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, safian napisał:

Tak z ciekawości zapytam: ile ważysz przy jakim wzroście?

Bo schodzenie z wagi roweru faktycznie ma sens, ale w górach, na kryteriach, albo w terenie gdzie masz dużo przyspieszeń. W rowerze crossowym i jeździe po płaskim nie zauważysz kompletnie żadnej różnicy. 

Właśnie problem jest taki że nie zmienię roweru ma dla mnie wartość sama w sobie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wkg napisał:

W górach to tak sobie :) zamiast 2 godzin będzie podjeżdżał dwie godziny bez minuty a po jednym zabuksowaniu, utracie trakcji będzie dochodzi

Mi nie chodzi o wyniki,ja nie jeżdżę w górach,teren płaski generalnie pokonuje,poprostu chce ten wynik osiągnąć sam dla siebie żeby posiadać tak lekki Rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, czy na wymienionych elementach uda Ci się w ogóle zbić 1,2kg, bo to oznacza, że musiałbyś je wymienić na jakieś ultra lekkie komponenty. Czyli z założonych 2 tys. to np. połowę tego (albo więcej) wydasz na same piasty powiedzmy. Albo na siodełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wkg napisał:

To wywal choć stopkę - o ile oczywiście nie ma wartości s

Stopa wartości sentymentalnej 😄 nie ma absolutnie i ja wywalę jako pierwsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kuba79 napisał:

No to nie wiem, czy na wymienionych elementach uda Ci się w ogóle zbić 1,2kg, bo to oznacza, że musiałbyś je wymienić na jakieś ultra lekkie komponenty. Czyli z założonych 2 tys. to np. połowę tego (albo więcej) wydasz na same pi

Nie prawda nie zgadzam się moim zdaniem 2 tys to spoko zjadę 1.2 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...