Skocz do zawartości

[Korba] Przymiarka do wymiany korby z suportem.


Lukas.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu (korba + suport) .. ale może od początku :)

Na ten moment jeżdżę na fabrycznie założonym osprzęcie 2x9, Korba Stout 36/22, suport kwadrat 73mm. Kaseta tylna w Shimano. W trakcie wymiany kasety + łańcuch okazało się, że musze powoli myśleć o zmianie korby, no bo mała zębatka powoli zaczyna mieć dosyć. Z tego co się zdążyłem zorientować jest aktualnie dosyć słabo na rynku na korbami do napędu 2x9 a w sumie zależałoby mi dostać coś w 36/22 wiec pewnie kupie coś od Shimano bo to akurat jest dostępne. I tutaj mam problem z suportem, który chciałbym przy okazji też wymienić. On ma zresztą już zjechany gwint, wiec pewnie bez szlifierki się nie obejdzie... Moje pytanie odnośnie suportu (bo jestem tutaj kompletnie zielony) - jaki suport najlepiej kupić do tej korby (link poniżej) ? czy to musi być kwadrat czy może być coś na łożyskach zewnętrznych ? no i czy tylko sam wkład ? proszę podpowiedzcie bo naprawdę nie wiem... :)

https://www.bikester.pl/shimano-fc-mt210-zestaw-do-acucha-36-22-zaehne-2x9-fach-czarny-811199.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest korba z zintegrowaną osią, więc suport BB52 lub XT, chyba MT800. Nie pamiętam dokładnie symboli, więc musisz poszukać.

Musisz mieć też klucze do suportu i likwidowania luzu na korbie. Ten drugi jest tani, kilka zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...