Skocz do zawartości

[Trenażer] Kickr Core 2020 czy Kickr 2018?


85LoPeZ

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Jak w temacie, lepiej używany Kickr z 2018, czy użyty kilka razy Kickr Core z 2020?

Dużych różnic nie ma, symulacja 20% zmiast 16% w Core.

Zastanawiam się po prostu jak bardzo się trenażer zużywa i co może w nim być nie tak po 2 latach użytkowania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 85LoPeZ napisał:

Dużych różnic nie ma, symulacja 20% zmiast 16% w Core.

Zastanawiam się po prostu jak bardzo się trenażer zużywa i co może w nim być nie tak po 2 latach użytkowania.

Sporadycznie powyżej 16% brakuje. Co do zużywania to kwestia ile był eksploatowany. Z tego co ludzie piszą, to najczęstszym problemem mogą być wyrobione łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ma to sens.

Od kilku dni patrzę na eBay w UK jak to wygląda, zwykle roczne ale i 2-miesięczne "Cory" chodzą po ok 550-600 funtów - 2950 - 3200 PLN, nowy 700 F - 3750 PLN.

Wczoraj poszedł za 3000 jeden, na który gość zrobił 500 km, czyli nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I padło na Core'a odnowionego "refurbished", poprzedni właściciel dostał go miesiąc temu.

Poskładany, wszystko śmiga i hula, łączy się ze wszsystkim co trzeba: Edge 530, Zwift, Android. Podczas jazdy na zwifcie czuć zmianę obciążeń, chociaż jest małe opóźnienie, ale to chyba wina zwifta - robiłem 30x30 i zajmowało to kilka sekund zanim wskoczyłem na zadane waty.

Zastanawia mnie tylko głos tego trenażera, oczywiście w porównaniu do poprzedniego na koło różnica jest duża, mniejsze wibracje itd.

Nagrałem 2 filimiki, pierwszy rozkręcenie ręką, drugi jazda od ~200W do 300W pod koniec:

 

 

Czy to tak powinno brzmieć, czy jednak trochę a głośno? ;) Przy czym nie stwierdziłem żadnego odgłosu tarcia, czy innego cykliczneog związanego z obrotem, po prostu odgłos pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm .. w 2018 opóźnienie jest około sekundy i to dobrze - moc zmienia się płynnie w tym czasie. Oczywiście mówimy o ERG.

Co do głosu to dziwne - 2018 jest bezszelestny a nie sądzę, żeby między nimi był taka różnica.

Ciekawe dlaczego poprzedni właściciel sie go pozbył po miesiącu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał to miał poprzedniego z 2018 i hałasował jak ta cała seria z 2018, więc dostał tego "odnowionego" z Wahoo, wsiadł raz aby porównać hałas i ten jest niby dużo dużo cichszy.

Powodem sprzedaży niby przeprwadzka do małego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ty masz Core'a czy pełnego Kickra?

Oglądałem wczoraj sporo wideo na YT i tak, pełen Kickr jest praktycznie niesłyszalny, ale Cory są głośniejsze np:

W moim może to łożysko, bo słychać od małych obrotów.

Najwyżej trzeba będzie otworzyć spór na eBay jeśli sprzedający nie przyjmie zwrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy gwarancja powinna być na papierku czy online. Mam dowód zakupu pierwszego modelu, oraz suport ticket z wymiany.

Jestem w kontakcie z wahoo aby się dowiedzieć czy to co dostałem jest rzeczywiście odnowionym sprzętem i jaka jest gwarancja na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi potwierdzili, że ten model jest odnowiony, ale gwarancja przysługuje tylko pierwszemu właścicielowi - trochę nie fair, bo gwarancja powinna być na produkt, a nie użytkownika - no ale taka ich polityka... - tak więc nie wymienią za darmo. 

Wysłałem im 2 powyższe wideo i zobaczymy jaka będzie diagnoza.

Aktualizacja:

I odpowiedź przyszła błyskawicznie, wychodzi na to, że ten Core nie powinien tak hałasować i chcą mi dać odnowionego pełnego Kickr'a za dodatkowe 1350 PLN (z wysyłką) i 120 dni gwarancji. 

Szczerze wyniosłoby mnie to o ~500 PLN więcej niż nowy Core.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...