Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• 2 tygodnie później...

Z kilku tras w formacie GPX można złożyć w jedną trasę w Map.cz. Należy utworzyć nowy katalog wgrać do niego pliki aktywności GPX i zapisać. Następnie wystarczy kliknąć tylko na ten katalog wyświetlą ci się obie trasy na mapie widok będziesz miał jako jedna trasa pod warunkiem, że druga trasa jest kontynuacją pierwszej. Druga metoda to np. dwie trasy w formacie GPX złożyć w jeden plik GPX, robiłem to przez kopiowanie zawartości danych drugiego pliku do pierwszego. Uwaga jest to ingerencja w plik GPX ale działało jako jeden plik w formacie GPX trasy połączonej w jedną. Jeśli brak ci w tym temacie doświadczenia to lepiej nic nie rób. Grafika pokazuje wersję pierwszą złożoną z kilku tras.

mapy1.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Tu złożyłem dwie moje trasy z różnych dni w jedną trasę. Dwa oddzielne pliki GPX połączone w jeden plik. Taka potrzeba może zajść wówczas gdy jedziemy kilka dni oddzielnie je zapisując, w domu możemy sobie złożyć w jeden plik i będzie cała trasa. Zdjęć nie będę komentował, dokładam plik wynikowy w GPX jest to moja trasa i nie robię z tego tajemnicy. Plik GPX dostępny po zalogowaniu.

Image00012.JPG

Image00022.JPG

Image00032.JPG

export(6).gpx

Edytowane przez LXTravel
Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie Mapy.cz jest to jedna z lepszych aplikacji,  świadczy o tym również ilość pobrań. Testowałem wiele innych i Mapy.cz najbardziej przypadły mi do gustu. Dużo jazdy mam po nie znanym terenie i nie miałem kłopotów, pierw trzeba dobrze poznać obsługę i dobrze zaplanować trasę. Różne gusta mamy i nie każdemu będzie pasować lecz dla mnie jest numerem JEDEN. Dołożyłem trasę wcześniej przygotowaną do nawigacji z jednoczesnym zapisem śladu i w moim przypadku nie pomyliła się ani razu występujące miejsca o braku ciągłości to zarośnięte drogi lasem i konieczna była moja interwencja, ale to nie była wina aplikacji, to na mapach brak poprawek, że zarosło krzakami, dla nadleśnictwa są to nadal drogi, a krzaki zawsze mogą wyciąć.

Las Chojnowski.JPG

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie, próbowałem złożyć trasy tym drugim sposobem, bo o takie coś mi chodziło i nijak nie chce mi to wyjść. Czy pliki gpx trzeba wpierw połączyć w jakieś aplikacji? 

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj. Bierzesz dwa pliki z przebytego śladu w tym samym formacie. Pierwszy do którego dokładasz drugi plik to w nim nic nie robisz. Jedynie w pliku drugim należy wykasować cały nagłówek i końcówkę pliku one nie mogą występować dwa razy, wiodącym jest pierwszy. Po wykasowaniu tych zawartości należy zaznaczyć treść informacyjną i przenosiny do pliku pierwszego w miejsce za ostatnią pozycją (linijką ) zawartości informacji pierwszego pliku, potem klikasz zapisz to bardzo ważne i powinno być OK.  Ćwiczenie: do pierwszego pliku przenieś kilka informacji ( kilka linijek) tylko ze środka drugiego pliku, na koniec pierwszego pliku i zapisz to musi działać. Do tego nie potrzeba żadnej aplikacji.

Odnośnik do odpowiedzi