Skocz do zawartości

[Aplikacja] Mapy. cz


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Z kilku tras w formacie GPX można złożyć w jedną trasę w Map.cz. Należy utworzyć nowy katalog wgrać do niego pliki aktywności GPX i zapisać. Następnie wystarczy kliknąć tylko na ten katalog wyświetlą ci się obie trasy na mapie widok będziesz miał jako jedna trasa pod warunkiem, że druga trasa jest kontynuacją pierwszej. Druga metoda to np. dwie trasy w formacie GPX złożyć w jeden plik GPX, robiłem to przez kopiowanie zawartości danych drugiego pliku do pierwszego. Uwaga jest to ingerencja w plik GPX ale działało jako jeden plik w formacie GPX trasy połączonej w jedną. Jeśli brak ci w tym temacie doświadczenia to lepiej nic nie rób. Grafika pokazuje wersję pierwszą złożoną z kilku tras.

mapy1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu złożyłem dwie moje trasy z różnych dni w jedną trasę. Dwa oddzielne pliki GPX połączone w jeden plik. Taka potrzeba może zajść wówczas gdy jedziemy kilka dni oddzielnie je zapisując, w domu możemy sobie złożyć w jeden plik i będzie cała trasa. Zdjęć nie będę komentował, dokładam plik wynikowy w GPX jest to moja trasa i nie robię z tego tajemnicy. Plik GPX dostępny po zalogowaniu.

Image00012.JPG

Image00022.JPG

Image00032.JPG

export(6).gpx

Edytowane przez LXTravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Mapy.cz jest to jedna z lepszych aplikacji,  świadczy o tym również ilość pobrań. Testowałem wiele innych i Mapy.cz najbardziej przypadły mi do gustu. Dużo jazdy mam po nie znanym terenie i nie miałem kłopotów, pierw trzeba dobrze poznać obsługę i dobrze zaplanować trasę. Różne gusta mamy i nie każdemu będzie pasować lecz dla mnie jest numerem JEDEN. Dołożyłem trasę wcześniej przygotowaną do nawigacji z jednoczesnym zapisem śladu i w moim przypadku nie pomyliła się ani razu występujące miejsca o braku ciągłości to zarośnięte drogi lasem i konieczna była moja interwencja, ale to nie była wina aplikacji, to na mapach brak poprawek, że zarosło krzakami, dla nadleśnictwa są to nadal drogi, a krzaki zawsze mogą wyciąć.

Las Chojnowski.JPG

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Bierzesz dwa pliki z przebytego śladu w tym samym formacie. Pierwszy do którego dokładasz drugi plik to w nim nic nie robisz. Jedynie w pliku drugim należy wykasować cały nagłówek i końcówkę pliku one nie mogą występować dwa razy, wiodącym jest pierwszy. Po wykasowaniu tych zawartości należy zaznaczyć treść informacyjną i przenosiny do pliku pierwszego w miejsce za ostatnią pozycją (linijką ) zawartości informacji pierwszego pliku, potem klikasz zapisz to bardzo ważne i powinno być OK.  Ćwiczenie: do pierwszego pliku przenieś kilka informacji ( kilka linijek) tylko ze środka drugiego pliku, na koniec pierwszego pliku i zapisz to musi działać. Do tego nie potrzeba żadnej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mieliście kiedyś problemy z nawigacją w mapy CZ? Wyznaczałem kilka dni temu trasę w Budapeszcie z pkt A do B, wyrysiował, nawigowałem ale w pewnym momencie nawigacja zgłupiała. Niby widziała punkt końcowy alekazała wieżdżać na kilkaset metrów gdzieś tam by ponownie wrócić i generalnie jakies głupoty. Co ciekawe potem wracając z do Krakowa na mapach Google miałem podobnie, jakieś dziwne skoki w boki nakazywała. Zastanawiam się czy telefon (nowy Szajsung S21) czy może coś się czase dzieje z satelitami GPS no i wszystkie apki mogą polec? Miałem też tego typu dziwactwa już na innym telefonie z rok temu na Stravie, znaczy się po zapisaniu śladu jakieśdziwne piki po linii prostej i z powrotem w miejsca po kilkaset metrów od trasy w których nie byłem na mapie były widoczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeśli piszesz że w niektórych miejscach trasy pojawiły się proste linie lub skoki w bok to jest to objaw chwilowego zaniku sygnału GPS, aby maksymalnie zminimalizować ten efekt dobrze jest mieć włączony rejestrator trasy, z moich obserwacji wynika że dzięki temu zabiegowi telefon lepiej sledzi sygnał z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mapy.cz są rzeczywiście świetne, od kilku lat z nich korzystam. Niestety, nie potrafię sobie poradzić z jedną rzeczą. Gdy kopiuję sobie plik gpx z internetu i importuję go do Mapy.cz to mam tylko zapisany slad, nie mogę korzystać z niego jako trasy by mnie nawigował. Jakiekolwiek wpisanie punktów trasy powoduje z kolei zniknięcie śladu na ekranie. Jest na to jakieś rozwiązanie czy po prostu ta aplikacja pozwala tylko podejrzeć gpx ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 14:49, Mentos napisał:

Mieliście kiedyś problemy z nawigacją w mapy CZ? Wyznaczałem kilka dni temu trasę w Budapeszcie z pkt A do B, wyrysiował, nawigowałem ale w pewnym momencie nawigacja zgłupiała.

Ja mam zapisanych 22 aktywności i 473 km jak na razie. Nawigacja mi może ze 2 razy zgubiła sygnał GPS. A tak to rejestruje trasy poprawnie. Trasę rejestruję starym telefonem  Androidem7, który ma pewnie kolo 4-5 lat. Do nawigacji lub jak się zgubie używam drugiego telefonu.  Generalnie apka jest super. Działa za darmo i nie  wnerwia reklamami i płatnymi pakietami.  jak dla mnie nie ma lepszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie jestem z niej zadowolony, pomaga mi jak się gdzies dalej zgubie bo doprowadzi do znanego miejsca oraz ma darmowe mapy offline co jest bardzo dużym plusem ale ma problemy z wyznaczaniem. Kilka razy już wyznaczałem trase  mtb ale zawsze prowadzi po asfaltach a terenów tyle co kot napłakał nie rozumiem tego. Tyczy się to kórtkich tras takich powiedzmy do 40-50km jak i dłużych ponad 100km. Tutaj inne mapy wypadają dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Przecietny napisał:

Kilka razy już wyznaczałem trase  mtb ale zawsze prowadzi po asfaltach a terenów tyle co kot napłakał nie rozumiem tego

Ja tam nie mam problemów z wyznaczaniem trasy. Planuję na komputerze, a jak nawigacja mi wyznaczy trasę nie tam gdzie chcę, to sobie przeciągam i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cytat

Planuję na komputerze, a jak nawigacja mi wyznaczy trasę nie tam gdzie chcę, to sobie przeciągam i tyle

też tak robie a nawet muszę jesli to właśnie mapy.cz. Dziwi mnie po prostu dlaczego tak jest, że wyznaczam trase mtb a trasy mtb nie ma. Uzywając komoot w ten sam sposób otrzymuje trase  mtb, ba nawet jest opisane ile km jakiej nawierzchni, ciekawe kiedy inni zaczną to stosować. W komoot jest ten minus,że darmowa wersja daje możliwość pobrania gpx-a tylko w wybranym rejonie mapy.

Ogólnie najczęściej i tak używam naviki i sam tworzę ślad wybierając interesujące mnie tereny. Jeszcze sobie przypomniałem jeden plus mapy.cz. Są tam szlaki rowerowe albo piesze nie wiem, na pewno są kolorowe na mapie😀i jadac nimi przez lasy faktycznie dostajesz mtb pełną gębą, często są to zapomniane nieuczęszczane szlaki które potrafią dać dużo frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej o to mi chodziło,że jeśli nie wykupisz mapy to pobierasz trasy z ograniczanego rejonu, nie wiedziałem,że są dwie wersje komoot😇myślałem,że tylko za mapy się płaci,  wyznaczam na kompie i wrzucam w aplikacje do nawigowania może dlatego.

Edytowane przez Przecietny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komoot czy Strava to płatne apki. Mapy.cz to darmowa nawigacja. Nie oczekuj, że będzie miała taką samą funkcjonalność jak komercyjny produkt. Z założenia komercyjny produkt musi być lepszy od darmowego bo inaczej nikt by go nie kupił. Na mapy.cz są oznaczone jakieś lokalne atrakcje, typu mostki, bunkry, jakieś zalewy. Zresztą wyznaczanie wyznaczaniem, ale zawsze warto samemu trasę skorygować. Mimo, że korzystam z mapy.cz czase spoglądam na stronę www.strava.com/heatmap - najbardziej popularden drogi są zaznaczone intensywniejszym kolorem. Czasem jak nie wiadomo gdzie jechać to można sobie w okolicy poszukać inspiracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...