Skocz do zawartości

[Zebatka tylna] Nowy naped, dziwne stuki


Mondeus87

Rekomendowane odpowiedzi

Rozepnij i ściągnij łańcuch, po czym zakręć korbą, kasetą, kołem i kółeczkami przerzutek i będziesz wiedział czy któraś z nich hałasuje od razu wyeliminujesz te części. 

Jeśli hałasuje tylko z założonym łańcuchem to będzie dużo łatwiej to zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębatki już przerabialiśmy wcześniej, wszystko sztywne. Kaseta założona poprawnie. Co do dzwięku już nie jestem pewny czy to na pewno z kasety ponieważ wszystko tam już było sprawdzone. Dzwięk się niesie od kasety do korb. Spróbuje kupić inny łańcuch, może ten XTR jest kierunkowy jakoś nie lubi tego zestawu (łańcuch zamontowany poprawnie razem ze spinką). Ale za wiele opcji już nie zostało do wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega i ja też podobny problem mieliśmy,w nowym napędzie Shimano 2x11, ale tylko na jednej koronce 15T:

 

Ja to olałem, bo podczas jazdy nic nie czuć. Zrobiłem 900 km i już nie stuka tak bardzo 🙂

Teoria u mnie:

Zęby mniejszej koronki, które są wyprofiliwane w stronę koła, szarpią o boczną powierzchnię łańcucha. Jak podciągnie się linkę to przestaje, ale za to biegi źle chodzą. 

Albo przerzutka nie ma liniowego indeksowania, albo kaseta jest z jakąś małą niedokładnością wykonana i ma nierówne odstępy.

Moja rada: Jak nie przeszkadza w jeździe to olać to i robić kilometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...