Skocz do zawartości

[Zebatka tylna] Nowy naped, dziwne stuki


Mondeus87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam juz spiesze z odpowiedzia😁 Ta sama(nowa) kaseta oraz lancuch ogolnie caly rower nowy 300km przejechane do tej pory i naped 2x11. Rowniez stuka na podobnych przelozeniach ale jest to tylko slyszalne w ciszy na stojaku. Natomiast rowniez czuc  "lekkie pukniecie na pedlach" podczas jazdy, ktore jest bardziej odczuwalne gdy sie lzej pedaluje przy mocniejszym depnieciu mniej to czuc. Moja diagnoza jest taka ze lancuch na wymienionych przelozeniach stuka o zeby koronki w takim sensie ze sie do nich lekko przysuwa co powoduje to pukanie widac to trzeba sobie doswietlic kasete i patrzec na prace lancucha na zebatce..na pierwszy rzut oka patrzac na zachowanie lancucha wyglada jakby zaglebienia miedzy zebami koronki byly za plytkie a lancuch przesuwal sie od zeba do zeba powodujac to pukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej jezdzie zauwazylem nastepujaca ciekawoste, rzecz ano do tej pory uzywalem rzadkiego shimano ptfe na zapiaszczonym lancuchu pod koniec trasy pukanie, ktore bylo czuc na pedalach nasilalo sie tak jakby brudny lancuch slizgal sie i pukal o te zeby koronki ze zdwojonym efektem . Wczoraj natomiast nasmarowalem lepkim ptfe jakims z lidla bo lancuch ubrudzony na czarno po tym shimano po kazdej jezdzie niemilosiernie juz mnie to denerwowac zeczelo do tego naped glosno chodzi jak tylko piachu lekko zlapie. Efekt taki ze lancuch czysty i cichy troche piachu sie przykleilo ale to inna sprawa...pukanie/stukanie jest praktycznie nieodczuwalne tak jakby lancuch mniej sie slizgal miedzy tymi zebami. 🤔 Kit wie o co z tym chodzi. Bebenek jest nowy sprawdzny dziala "legancko" trzyma, terkocze rowno, a z wierzchu po umyciu mozna sprzedac jako nowy 😁 piasta deore na sztywne oski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie poza zmiana smaru zrobilem jeszcze dwie rzeczy nasmarowalem kolka przerzutki podczas czyszczenia i odsunalem delikatnie sruba wozek od najwiekszej zebatki z tylu. Zobacze podczas kolejnych jazd czy faktycznie cos sie zmienilo, moze tez kaseta powoli sie uklada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, dzisiaj wymieniłem koła na nowe, mając nadzieję ze to coś z tymi stukami pomoże. Niestety "problem" nadal pozostał. Ja już chyba przestanę to nazywać problemem i poprostu nauczę się z tym żyć 😕 Rozebrałem rower na częci pierwsze i złożyłem, już nie mam pomysłów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...