Skocz do zawartości

[Zebatka tylna] Nowy naped, dziwne stuki


Mondeus87

Rekomendowane odpowiedzi

OK podkladka pod kaseta wymieniona na org Mavica zalecana wedlug instrukcji. 1.75mm. Niestety zadnej poprawy...rece opadaja. Zostje juz jedynie opcja ze ktores lozysko maszynowe w piascie juz umiera ale po inspekcji wzrokowej nic zle nie wyglada, dodatkowo dzwieku nie ma gdy nie pedaluje a lozusko raczej by stukalo razem z obracajacym sie kolem. Generalnie to nie wiem czy sie nie poddam, biegi chodza plynnie bez najmniejszych problemow. Sprawdze czy stuki beda sie pojawiac pod obciazeniem w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zauwazylem ze jesli leciutko przycisne wozek przerzutki jakby w strone korb (tak samo jak sie rusza przy zmianie przelozen z dolnych na gorne) to stukanie ustepuje. Takze mi sie wydaje ze po wlaczeniu sprzegielka przerzutki stukanie sie nasila. Czyli wnosek jest taki ze im lancuch bardziej napiety, tym bardziej stuka na biegach 6-7.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mocniej napniesz wózek, ale jednocześnie to poluzuje łańcuch, to jest lepiej?

Pojeździj, może się ułoży skoro wszystko jest nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolka nie bija na 100% wlasnie. Zostaje mi wymiana lozysk w miskach suportu (ale mam XT ktore przejechaly max 200km) lub lozysk maszynwych w miascie, ale jesli sie nie myle lozysko w miascie by tez stukalo bez pedalowania wiec strzele w miski. Tylko ze to tez raczej odpada poniewaz wystarczy lekko poluzowac wozek przerzutki i stuki ustaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łożyska sprawdzone i są ok. Założyłem inne miski na próbę. Piasta mavica FTS-L. Kaseta ma według mnie za duży luz a właściwie cały bębenek ponieważ to on się rusza z kaseta i według mnie tu jest przyczyną. Niestety tak starej piasty nikt nie może mi naprawić ponieważ nawet mavic już nie ma części zamiennych więc zamówiłem nowe koła i zobaczymy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, to jest ten bebenek. Na poczatku myslalem ze moze bebenek sie wyrobil i kupilem nowy ale wyglada ze moze to byc lozysko w piascie, niestety Mavic mi nie byl w stanie powiedziec jaki to jest typ lozyska i czy moge go wymienic. Dlatego zdecydowalem sie na nowe kola. Wiem ze na eBuy jest cos takiego jak hubdoctor oni sprzedaja jakies sety na regeneracje ale pytanie czy by sie to w tym przypadku sprawdzilo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kola jeszcze do mnie nie przyszly wiec moge nadal anulowac sprawe. W kazdym razie, wystarczy je tylko zmierzyc? Da sie je jakos domowym sposobem wymienic ? A myslisz ze to lozysko moze byc powodem ze caly bebenek z kaseta dosyc bardzo sie rusza jak na filmie na poczatku postu ? Ja rozumie ze te bebenki maja ten tak zwany wolny ruch ale na poczatku tak sie to nie ruszalo na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tech.mavic.com/tech-mavic/technical_manual/data/mavic_tech.php?display=product&family=1005&subfamily=1021&macronu=21869 dokumentacja

https://www.bike-components.de/en/Mavic/6001-608-6001-Bearing-Set-p23024/ łożyska.

Sprawdź jeszcze dokładnie co to za piasta bo FTS-L to bebenek.

Zdejmij bębenek i sprawdź czy ośka się rusza. Jak się rusza ośka w korpusie piasty to jesteś w domu. Jak się rusza bębenek na ośce to pewnie coś źle zmontowałeś.

PS: Numer seryjny masz na kole i po nim na góre tej strony co wrzuciłem możesz wyszukać swoje koło i piastę. Kontakt z Mavic-iem zawsze był niemożliwy ale dokumentację mają.

https://www.bikingbarn.co.uk/mavic-m4066-bearings Tu chyba łozyska - ale nie sądzę, żeby były przyczyną, są też wszystkie bebechy.

Tu nie ma cudów - albo się rusza kaseta na bębenku, albo bębenek na ośce albo ośka w korpusie. Trzeba sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, numer seryjny jest na kole ale niestety z uwagi na to ze kola stare, nie znajduje ich w systemie. Napisalem Mavicovi ale wyslali mi numer seryjny czesci ktory dotyczyl osi kola tylnego. Na lozyska mi nie odpowiedzieli.

Bebenek sie rusza na oscie. Sama oska siedzi dobrze, kupilem nowa srube kontrujaca.

Wszystko jest zamontowane poprawnie :) wierz mi ze nie bede w stanie policzyc ile razy juz to bylo rozmontowane i sprawdzane :)

Ze wszystkich rzeczy zostaly jedynie lozyska, trzeba sprobowac

Dzieki bardzo za kolejne rady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska to cięzko chodzą, na początku jakby miały piasek a potem jak zaspawane ... 

Jeżeli bębenek sie rusza na ośce to znaczy, że łożyska piasty sa dobre. Bębenek kupiłes nowy więc to nie łożyska w bębenku. Tam pod bębenek jeszcze wchodzi taka podkładka ... jesteś pewien, ze ją włożyłeś ? Próbowałeś testowo założyć inną kasetę (takie pytanie dosyć rozpaczliwe :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze piszesz dopiero teraz, nowe lozyska juz kupione, wybilem stare ale nie mam sprzetu do wlozenia nowych....Glowkuje i glowkuje, boje sie wbijak przez stare lozysko i czyba raczej oddam do serwisu, oni maja na bank prase.

Podkladke oczywiscie tam dawalem orginalna. dodatkowo probowalem z kaseta na 9s, tam ten dzwiek tez sie wydobywa ale na przelozeniach 8-9 i nie tak glosny ale jest. Wieksza kaseta, glosniejsze stukanie.

Teraz nie mam wyjscia, kupilem lozyska, kupilen nowy bebenek to zostaje tylko sprobowac z rozwiazaniem doctorhub: https://www.ebay.com/itm/231934551435. Podobno pomaga z takim problemem.

Oczywiscie anulowalem zamowienie nowych kol na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...