Skocz do zawartości

[Elixiry] Kompatybilność klamek, części i wszystko co z serwisem związane.


Bartek3033

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jak w temacie.  Chciałbym się pobawić w reanimację kilku sztuk elixirów w związku z tym nasunęło się kilka pytań.

1 - Jak wygląda sprawa z mieszaniem klamek pomiędzy różnymi zestawami? np Klamka od jedynki będzie pasowała do piątki itp?

2 - J.w. tyle że schodzimy głębiej :D Np klamka z piątki może posłużyć za dawcę do naprawienia np Rki? (to samo tyczy zacisków)

3 - Czy zestawy serwisowe to jedyna droga by naprawić zacisk lub klamkę? Głównie myślę tutaj o uszczelkach, czy jest szansa dostać pasujące uszczelki gdzieś na dziko.

4 Jeśli podobieństw jest więcej, można poszerzyć wątek o inne kompadebilne modele, nie tylko z serii elixir :D 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja używam, ale w niezbyt wielu konfiguracjach.

1. Klamki Juicy 7 z zaciskami: Guide, XO(czyli elixir od 7 w gore) i 5SL (taki elixir 5 z klockami o blaszkach z alu)

2. Klamki Elixir7/CodeR z zaciskami: Guide(czyli hamulec elixir 7 trail) oraz CodeR/GuideRE

3. Klamka GuideR z zaciskami GuideR i CodeR/GuideRE

4. Klamka Guide RS Carbon z zaciskiem CodeR/GuideRE

 

W każdej konfiguracji hamulce dzialaja dla mnie bajecznie. Moje ulubione klamki to Juicy7. Mialem Elixiry9 ale ta regulacja odleglosci od tarczy byla w nich problematyczna.

Guide RS z zaciskiem Guide RE ma super moc.

Obecnie poluje na klamki Guide RSC lub Code RSC (code RSC maja ciut wieksza objetosc plynu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Membranotłoki z elixirów są wszystkie takie same, wiec sa zamienne, jednak mogą sie różnić uchwytem do tłoczyska klamki. 

Same klamki można mieszać niemal z każdym zaciskiem który ma 2 tłoki bo sam i avid ma takie same wielkości tłoki lub różnice sa pomijalne. 

Podobnie sprawa sie ma kalkami od 4 tłoków czyli guidy i cody. Tłoki wewnątrz sa takie same w każdym modelu. Czyli zestawem co guide r naprawimy code rsc. klamki również sa zamienne, bo i czemu miały by nie być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...