Skocz do zawartości

[kierownica] MTB 780mm dla dziewczyny ?


voltari13

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od niedawna dziewczyna jest nowym posiadaczem kross dust 1.0 29er. Zastanawiam się czy kierownica o szerokosci 78cm nie jest przesadnie szeroka, wzrost dziewczyny około 174 cm. Rower będzie używany przewaznie do single tracków oraz  sporadycznie do trudniejszych zjazdów. Myślę o przycięciu kiery do 70 cm

 

Prosze o opinie co o tym myślicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

780mm to już sporo jak na kobietę. Ja jestem kawał chłopa i jeżdżę na kierownicach miedzy 770mm a 800mm. Orientacyjnie można się kierować szerokością barków, im szersze tym szersza kiera, ale to sprawa bardzo indywidualna. Generalnie szersza kierownica daje większą kontrolę nad rowerem, lepiej skręca, lepiej układa kolarza we właściwą pozycję na rowerze. Ale z drugiej strony, jak jeździcie często na jakiś wąskich leśnych singlach to trzeba uważać. Zacznijcie od 780mm i możecie co 20mm przycinać aż znajdzie swój „sweet spot” lepiej tak niż odwrotnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, seraph napisał:

zsunąć chwyty i klamki do środka i wypróbować.

W sensie zdemontować? Nie miałem z wieloma chwytami styczności (nie miałem potrzeby eksperymentować), ale nie ma chyba dużo takich co można dowolnie przesuwać po kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...