Skocz do zawartości

[Zabezpieczenie] Abus Granit 540 czy Kryptonite series 4 - co wybrac


Luk_Byt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po tym jak jesienią "pozbyłem" się roweru chciałbym nowy rower dość dobrze zabezpieczyć przed kradzieżą. Wcześniej miałem linkę i okazała się mało skuteczna ale też rower miałem stary i nie sądziłem że komuś się będzie opłacało go kraść.

Obecnie zastanawiam się nad U-lockiem Abus 540 Granit a łańcuchem Kryptonite series 4. Które ciężej przeciąć, rozbroić, rozerwać ? Filmiki na youtubie mało co do mnie przemawiaja bo który normalny złodziej idzie po rower z szlifierka kątowa lub który usiłuje zaraz przy zamku odgiąć pręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem swego czasu Unibike na pełnym XT przypiętego właśnie Ulockiem Abusa do solidnego stojaka rowerowego. 

Złodziej próbował pokonać ulocka, potem stojak a na końcu w  2-3 sekundy odpiłował kawałek ramy (został mi na pamiątkę) i zabrał rower. Było to przed budynkiem mojej pracy, pod okiem kamer. Złodziejowi zajęło to mniej niż minutę.

Łańcuch ciężej jest przepiłować, ulock jest bardzoej kompaktowy. 150zł kosztuje szlifierka kątowa na baterie w markecie i żadno zabezpieczenie nie ma z nią szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Luk_Byt napisał:

bo który normalny złodziej idzie po rower z szlifierka kątowa lub który usiłuje zaraz przy zamku odgiąć pręty.

Każdy "normalny złodziej", który idzie kraść a nie robi to przy okazji. Wylamanie zamka to najszybszy sposób sforsowania u-locka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też nie zauważyłem żeby mi lub komukolwiek z moich znajomych złodziej majstrował przy zamku. Zazwyczaj przecinają zabezpieczenie lub rzecz do której jest przypięty rower.

Wg mnie za u-lokiem przemawia jego waga (jeśli nie na ramię to w plecaku go przewioze) za to za łańcuchem łatwość przypinania ale jak przeglądałem aukcje allegro większą popularnością cieszą się łańcuchy (mówię o zabezpieczeniach powyżej 150zl) Niby prosta rzecz a ile zastanawiania, czytania, oglądania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...