Skocz do zawartości

[MTB dla kobiety -nie kobiece] Kross czy Trek?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Od dłuższego czasu szukam dla siebie roweru górskiego. Nie chcę damskiej ramy. Do tej pory jeździłam na Kross-ie Level A4 (mojego Męża) i był wystarczający jak na moje potrzeby. 

Teraz musze kupić coś dla siebie i po wielogodzinnych analizach pod uwagę biorę 2 rowery:

Kross LEVEL 3.0'21

https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb-xc/level-3-021-czerwony-bialy-polysk

lub

TREK MARLIN 6 

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/marlin/marlin-6/p/28787/

Oba w podobnej cenie. (mój górny limit to 3tyś.)

Wiem, że rama Treka jest lepsza, ale nie znam się niestety kompletnie na osprzęcie. Kilka lat jeździłam Krossem, nie mam żadnych zastrzeżeń... jednak ostatnio sprzedawca w sklepie rowerowym mocno utwierdzał mnie w przekonaniu, że teraz Kross to już porażka itp, i oczywiście namawiał na Treka. 

Nie wiem co wybrać. 

Bardzo proszę o poradę specjalistów w kwestii osprzętu.

Jeżdżę głównie po ścieżkach leśnych i szutrówkach. 

Pozdrawiam serdecznie

Halina

ps. Jeżeli ktoś uważa, że oba te rowery są "do bani" itp. i w zamian zaproponowałby mi 10 innych rowerów to proszę żeby powstrzymał się od komentowania, szkoda czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, HalinaP napisał:

Wiem, że rama Treka jest lepsza

W czym ta rama jest lepsza? Geometria różni się w zasadzie minimalnie, technologicznie to też tam różnic raczej nie ma.

Osprzętowo Kross wypada lepiej i tyle. Poza lepszym napędem masz też wyższy model widelca z blokadą na kierownicy.

Są lepsze rowery, są lepsze rodzaje rowerów do tego typu terenu, ale jeśli nie chcesz słuchać o innych to Kross będzie lepszym wyborem, chociaż na pewno mniej prestiżowym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 23:51, safian napisał:

Osprzętowo Kross wypada lepiej i tyle. Poza lepszym napędem masz też wyższy model widelca z blokadą na kierownicy. 

Super! właśnie o to mi chodziło. Dzięki

W dniu 27.02.2021 o 23:51, safian napisał:

Są lepsze rowery, są lepsze rodzaje rowerów do tego typu terenu, ale jeśli nie chcesz słuchać o innych to Kross będzie lepszym wyborem, chociaż na pewno mniej prestiżowym ;) 

Szkoda mi czasu na dalsze analizy. Nie mam dużych wymagań, na prestiżu też mi nie zależy. Jakoś cały czas ten Kross mi "chodzi po głowie"... może to po prostu przyzwyczajenie do marki, na której do tej pory jeździłam, i nie miałam z nią żądnych problemów. A że nie ufam do końca sprzedawcom to chciałam podpytać tutaj ;)

W dniu 27.02.2021 o 23:51, safian napisał:

W czym ta rama jest lepsza? Geometria różni się w zasadzie minimalnie, technologicznie to też tam różnic raczej nie ma.

Nie wiem. Taką informację uzyskałam z wielu poradników, videoblogów  itp , że rama Treka to taki "mercedes"... Ten wspomniany sprzedawca też o tym mówił. Ale na samej ramie, rzecz jasna mi nie zależy. 

Czekam zatem aż Kross wyprodukuje mi mój model :)

Dzięki wielkie za podpowiedzi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HalinaP napisał:

Nie wiem. Taką informację uzyskałam z wielu poradników, videoblogów  itp , że rama Treka to taki "mercedes"... Ten wspomniany sprzedawca też o tym mówił. Ale na samej ramie, rzecz jasna mi nie zależy. 

Może jak porównasz najwyższą ramę treka z supercalibra za 50k z ramą najwyższego krossa erth'a za 25 to będzie różnica. Ale tutaj masz wybór pomiędzy najprostszymi modelami, ktoś pospawał "byle jakie" aluminium i tyle, nie ma się co spodziewać kosmicznej technologii przy takim budżecie. W treku płacisz za logo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...