Skocz do zawartości

[Mocowanie klamki hamulcowej] Shimano slx m7100 i kompatybilne manetki do mocowania klamek


logiclogic

Rekomendowane odpowiedzi

Wspieram się forami i alegro i mam raczej małe pole do popisu.

Wracając do tematu, chcę założyć kupione rok temu hamulce slx m 7100 które są mocowane na system  I-Spec EV, natomiast w 5 letnim rowerze są zamontowane manetki jeszcze na obejmę. Sam napęd to 2x 10 i nie generując kosztów chciałbym go zostawić.

Z moich informacji wynika, że manetki mocowane w tym systemie i-spec-ev są tylko raptem dwie opcje.

Jest to shimano m 4100, prawa manetka która obsłuży kasete 10 rzędów, natomiast nie ma w tym modelu manetki lewej która będzie obsługiwała 2 rzędy z przodu.

Samo shimano proponuje opcje lewa m 5100 i prawa m 4100. Ale dwie rózne manetki na kierze to trochę lipa.

Wpadłem na pomysł, żeby kupić dwie prawą i lewą m 5100 i mieć jako komplet.

Tylko jest jedno ale, prawa m 5100 jest na 11 rzędów i tutaj moje pytanie.

Czy taki układ ma sens?

Jeżeli macie inne pomysły to proszę bardzo o pomoc.

Edytowane przez logiclogic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mogę Tobie zmierzyć szerokość i grubość obejmy M5100 na 2s bo mam (jedna wajcha, świetnie to działa). Przymierzysz sobie klamkę do kierownicy i zmierzysz na ile będziesz miał regulację między obejmą klamki a tym 'innowacyjnym' dzyndzlem.

Tu widać, że zmieściła się wewnątrz jakaś obejma ... ale dużo na boki nie przesuniesz ... Z kolei mocowanie za albo przed klamką może być w ogóle nieakceptowalne.

Z drugiej strony na Twoim miejscu puściłbym te klamki M7100 (pewnie na nich będziesz jeszcze do przodu) i kupił klamki M640 Zee w Biosternie ... 120zł za sztukę. Wtedy zapakujesz i wyregulujesz każdą manetkę na obejmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo zachodu ze sprzedawaniem i kolejnymi zakupami hebli. Mam te i trzymam się ich:) do tego slx- xt tarcze i jazda.

Za 250 złocisza mam dwie manetki m5100 na ev które razem z klamkami beda tworzyc całość. 

Tego się trzymajmy i nic juz nie zmieniajmy.

Mnie chodzi głównie o sam fakt, kasety 10 i manetki 11 rzędowej.

Czy da się to odpowiednio ustawić tak żebym miał komfort z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka ma stopniowanie kasety do której jest przeznaczona. Zatem na tej samej szerokości bębenka co 10s masz 11s , stąd podejrzewam, że będzie problem.

Kiedyś myślałem, że dam radę ogarnąć manetką M8100 kasetę 11s - nie hulało to dobrze.

Teraz mam SL-M8000 + kaseta 11-32/11s + RD-M786+ i to śmiga super - ale manetka jest na 11s tak jak kaseta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...