Skocz do zawartości

[suport HT2] jaki model wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do odpowiedzi

Już Ci pisałem Race Face X-type... trudno o trwalsze rozwiązanie niż wersja fr/dh, w komplecie łożyska bajka. Chcesz taniej bierz tokena, jeszcze taniej masz accenty.

Wszystkie ok, bo tak naprawdę to i tak prędzej czy później sprowadzi się do jakości samych łożysk i ich uszczelnienia - będziesz brał po 5zł to będziesz wymieniał co 5 minut aż w końcu wyrobisz aluminiowe miski w które wciskasz łożyska. Jak wydasz na dobre łożyska - pojeździsz. 

Odnośnik do odpowiedzi

A tak naprawde Shimano BB-52 którego nie lubisz :) Świetnie uszczelniony i 3x tańszy - zamiast sie bawić w wymianę łożysk wymieniasz suport i cześć. A i do niego pasują standardowe łożyska jak się uzyje szukajki.

A dobre łożyska 68052RS kosztują tyle co ten BB52. Moim zdaniem nie warta skórka wyprawki.

• +1 pomógł 3
Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, wkg napisał:

A tak naprawde Shimano BB-52 którego nie lubisz :) Świetnie uszczelniony i 3x tańszy - zamiast sie bawić w wymianę łożysk wymieniasz suport i cześć. A i do niego pasują standardowe łożyska jak się uzyje szukajki.

Mam w dwóch rowerach i polecam.

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, abdesign napisał:

będziesz brał po 5zł to będziesz wymieniał co 5 minut 

Jak łożyska będą dobrze uszczelnione, że nie dojdzie do nich żadne błoto, woda czy inny syf to nawet za 2 zł będą długo chodzić.

Jakie tam jest w ogóle uszczelnienie? Accent słyszałem, że słabo uszczelniony. 

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, wkg napisał:

Tanie łożyska w Accencie i tanie chińskie za 2 złote nie mają smaru - żadne uszczelnienie nie pomoże. 

Motywowany twoimi postami zajrzałem do łożysk w kupionym bb-ex pro i w sterach HSI-EXE. Smaru naładowane po brzegi 🙂

Podejrzewał że Paweł Wiendlocha czytał Twoje posty i się przejął 😉

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, KSikorski napisał:

Motywowany twoimi postami zajrzałem do łożysk w kupionym bb-ex pro i w sterach HSI-EXE. Smaru naładowane po brzegi 🙂

W takim razie coś się zmieniło. Czyli moja wiedza nieaktualna. 

10 minut temu, Cycek napisał:

W accencie wał korby opiera się bezpośrednio o łożyska czy są jakieś plastikowe tuleje 😕

Oczywiście, że jest tuleja ale to jest tylko dystans, nie jak uszczelka wargowa w BB52. 

Tu trochę brudny ale nie chciało mi się czyścić do zdjęcia ... 

IMG_20210226_111429.thumb.jpg.4954ea2a7012037ed561eff4b9f39751.jpg

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest uszczelneinie ! Zwykły, twardy plastik.

Korba opiera się o ten plastik ale między nim a miską jest luz - to się nie styka.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do odpowiedzi

No włąśnie nie bardzo :( BB52 ma tam uszczelkę wargową uszczelniającą do miski. W efekcie ma troszke większe opory ale jest uszczelniony. Jak jest tam smar to naprawde dobrze uszczelnia. Tu praktycznie działają tylko uszczelnienia od łożysk. 

Perfekcjoniści szlifują nieco BB52 i wsadzają tam łożyska 2RS i wtedy już jest pancernie ale mi się nigdy nie chciało. W archiwum jest na ten temat cała epistoła.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do odpowiedzi

Miałem accenta bb pro, pchałem smar pod dekiel od nowości i mam generalnie słabą opinię o nim. Po tym jak reanimowany padł, kupiłem MT800 i wydaje mi się póki co o wiele lepszy. Accent fabrycznie huczał kręcąc na stojaku szybko (suche fabrycznie łożyska albo naprawdę złej jakości). Po zajrzeniu w łożyska smaru tyle, co nic. Plastikowe redukcje u mnie się rozklepały(?) i korba zaczęła mieć lekki luz. Takie se te Accenty.

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, KSikorski napisał:

Czyli albo się ostatnio poptrawili czytając forum albo to jest losowe :D

Godzinę temu, cervandes napisał:

Accent fabrycznie huczał kręcąc na stojaku szybko (suche fabrycznie łożyska albo naprawdę złej jakości). Po zajrzeniu w łożyska smaru tyle, co nic.

No własnie, ja chyba też źle trafiłem :/ Podtopiłem rower i po kilku dniach używania łożyska zardzewiały jakby były ze stali sztachetowej. Kilka dni później nie było można ruszyć korbą - jak zaspawane.Teraz wkładam FAG, Enduro i jakoś jeżdżą. Na FAG przejechałem z 10 tysięcy km aż w końcu szlag trafił prawe od myjki. Topic nie topię ale myjka ciśnienowa regularnie. 

Odnośnik do odpowiedzi

mój głos też na BB-52. Tanie i dobre. Jeżdżę cały rok czy to deszcz, śnieg czy błoto od poniedziałku do piątku do roboty, po każdym syfie - 4 km po łąkach, 5 km po DDRach. A weekendy las i bezdroża. Myję oczywiście zgodnie ze sztuką myjką ciśnieniową na myjni samochodowej. Suport bez zająknięcia na te warunki - kręci się elegancko tak jak powinien. A jak w końcu się zrąbie to za te 70 zł kupuje nowy.

Odnośnik do odpowiedzi