Skocz do zawartości

[suport HT2] jaki model wybrać?


Cycek

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem Race Face X-type... trudno o trwalsze rozwiązanie niż wersja fr/dh, w komplecie łożyska bajka. Chcesz taniej bierz tokena, jeszcze taniej masz accenty.

Wszystkie ok, bo tak naprawdę to i tak prędzej czy później sprowadzi się do jakości samych łożysk i ich uszczelnienia - będziesz brał po 5zł to będziesz wymieniał co 5 minut aż w końcu wyrobisz aluminiowe miski w które wciskasz łożyska. Jak wydasz na dobre łożyska - pojeździsz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawde Shimano BB-52 którego nie lubisz :) Świetnie uszczelniony i 3x tańszy - zamiast sie bawić w wymianę łożysk wymieniasz suport i cześć. A i do niego pasują standardowe łożyska jak się uzyje szukajki.

A dobre łożyska 68052RS kosztują tyle co ten BB52. Moim zdaniem nie warta skórka wyprawki.

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

A tak naprawde Shimano BB-52 którego nie lubisz :) Świetnie uszczelniony i 3x tańszy - zamiast sie bawić w wymianę łożysk wymieniasz suport i cześć. A i do niego pasują standardowe łożyska jak się uzyje szukajki.

Mam w dwóch rowerach i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, abdesign napisał:

będziesz brał po 5zł to będziesz wymieniał co 5 minut 

Jak łożyska będą dobrze uszczelnione, że nie dojdzie do nich żadne błoto, woda czy inny syf to nawet za 2 zł będą długo chodzić.

Jakie tam jest w ogóle uszczelnienie? Accent słyszałem, że słabo uszczelniony. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wkg napisał:

Tanie łożyska w Accencie i tanie chińskie za 2 złote nie mają smaru - żadne uszczelnienie nie pomoże. 

 

Motywowany twoimi postami zajrzałem do łożysk w kupionym bb-ex pro i w sterach HSI-EXE. Smaru naładowane po brzegi 🙂

Podejrzewał że Paweł Wiendlocha czytał Twoje posty i się przejął 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KSikorski napisał:

Motywowany twoimi postami zajrzałem do łożysk w kupionym bb-ex pro i w sterach HSI-EXE. Smaru naładowane po brzegi 🙂

W takim razie coś się zmieniło. Czyli moja wiedza nieaktualna. 

 

10 minut temu, Cycek napisał:

W accencie wał korby opiera się bezpośrednio o łożyska czy są jakieś plastikowe tuleje 😕

Oczywiście, że jest tuleja ale to jest tylko dystans, nie jak uszczelka wargowa w BB52. 

Tu trochę brudny ale nie chciało mi się czyścić do zdjęcia ... 

IMG_20210226_111429.thumb.jpg.4954ea2a7012037ed561eff4b9f39751.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie nie bardzo :( BB52 ma tam uszczelkę wargową uszczelniającą do miski. W efekcie ma troszke większe opory ale jest uszczelniony. Jak jest tam smar to naprawde dobrze uszczelnia. Tu praktycznie działają tylko uszczelnienia od łożysk. 

Perfekcjoniści szlifują nieco BB52 i wsadzają tam łożyska 2RS i wtedy już jest pancernie ale mi się nigdy nie chciało. W archiwum jest na ten temat cała epistoła.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem accenta bb pro, pchałem smar pod dekiel od nowości i mam generalnie słabą opinię o nim. Po tym jak reanimowany padł, kupiłem MT800 i wydaje mi się póki co o wiele lepszy. Accent fabrycznie huczał kręcąc na stojaku szybko (suche fabrycznie łożyska albo naprawdę złej jakości). Po zajrzeniu w łożyska smaru tyle, co nic. Plastikowe redukcje u mnie się rozklepały(?) i korba zaczęła mieć lekki luz. Takie se te Accenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KSikorski napisał:

Motywowany twoimi postami zajrzałem do łożysk w kupionym bb-ex pro i w sterach HSI-EXE. Smaru naładowane po brzegi 🙂

Czyli albo się ostatnio poptrawili czytając forum albo to jest losowe :D

Godzinę temu, cervandes napisał:

Accent fabrycznie huczał kręcąc na stojaku szybko (suche fabrycznie łożyska albo naprawdę złej jakości). Po zajrzeniu w łożyska smaru tyle, co nic.

No własnie, ja chyba też źle trafiłem :/ Podtopiłem rower i po kilku dniach używania łożyska zardzewiały jakby były ze stali sztachetowej. Kilka dni później nie było można ruszyć korbą - jak zaspawane.Teraz wkładam FAG, Enduro i jakoś jeżdżą. Na FAG przejechałem z 10 tysięcy km aż w końcu szlag trafił prawe od myjki. Topic nie topię ale myjka ciśnienowa regularnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój głos też na BB-52. Tanie i dobre. Jeżdżę cały rok czy to deszcz, śnieg czy błoto od poniedziałku do piątku do roboty, po każdym syfie - 4 km po łąkach, 5 km po DDRach. A weekendy las i bezdroża. Myję oczywiście zgodnie ze sztuką myjką ciśnieniową na myjni samochodowej. Suport bez zająknięcia na te warunki - kręci się elegancko tak jak powinien. A jak w końcu się zrąbie to za te 70 zł kupuje nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...