Skocz do zawartości

[Zacisk hamulcowy] Hope E4 - Błagam o pomoc 😫😫😫


Szalony_johny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z tylnym zaciskiem . Cały układ hamulcowy jest po gruntownym serwisie , odpowietrzony, zalany nowy olej, nowe klocki, zaciski zostały rozebrane na części i wyczyszczone. Serwis był robiony około 2 tygodnie temu. 

Mimo to ciągle powraca problem ocierających się klocków o tarczę na całej jej długości . Po wciśnięciu tłoczków do środka problem znika, gdy rower jest na stojaku i hamuje tylnym hamulcem nadal wszystko zdaję się działać jak należy. Magia zaczyna się gdy wsiądę na rower . Gdy już jadę i zahamuje to nagle klocki zaczynają ocierać (zauważyłem że siła hamowania nie ma znaczenia). Tak jakby tłoczki nie odbijały. Co prawda nie jest to zupełne zakleszczenie tarczy pomiędzy klockami bo tak zdarzyło się przed serwisem lecz ocierają na tyle że jest to odczuwalne podczas jazdy. Próbowałem regulacji zacisku, smarowania tłoczków, tarcza jest względnie prosta. Byłem już w dwóch serwisach. W jednym hamulce odpowietrzono i wymieniono olej , ale problemy szybko powróciły, oddałem hamulce do innego serwisu w którym rozebrali je na części i wyczyścili... no ale cóż to też nie pomogło na zbyt długo. Nie wiem już jak sobię z tym poradzić. Bardzo proszę o jakaś pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś regulować położenie zacisku względem tarczy na oko już po tym jak klocki ułożą się po hamowaniu? Poświeć sobie latarką od spodu żeby dobrze widzieć szczelinę i przesuń zacisk.

No chyba, że klocki ocierają z dwóch stron, albo z jednej trą, a szczelina z drugiej jest grubości włosa to mój sposób nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na sytuację gdy tłoczek się nie cofa lub przestawiony zacisk o czym pisze kolega powyżej.

To hamuje ci mocno rower - czy sam dźwięk ocierania ci przeszkadza?

A wymiąłeś klocki na nowe ? Może potrzebują się troszkę zetrzeć ?

Nie wiem jak wygląda to w Hope ale do Shimano brak zestawów serwisowych. jeżeli trzeba będzie wymienić uszczelniacze w zacisku

 

Edytowane przez konrad9100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...