Skocz do zawartości

[Do 17000] Hardtail Merida vs Scott vs...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel z roboty ujeżdża Accenty Evo Carbon (32 zew) i są świetne. Po sezonie nie dzieje się nic. Zero centrowania, zero problemu, ale one są mega solidnie wykonane.

Mam też klienta który w ęduro Trek Top Fuel wysyłał koła carbonowe na gwarancji po sezonie jazdy w górach....wymienili na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obręczami to jest tak, że czy karbon czy alu to winę za ponad połowę kłopotów z uszkodzeniami to ponosi użytkownik a reszta to niefart. Ja wgniotek nawet nie mam a jeździłem z gościem co w nowym rowerze po tygodniu uszkodził obręcz w środkowej Polsce. Gdyby było też tak fajnie to nie było by takiej mody na wkładki do opon. Wszystko kwestia doboru odpowiedniego ciśnienia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbon odpowiada alu? Microspline odpowiada NX na starym bębenku? Złote pióro 2021. Decathlon sprzedaje fajne i bardzo dobrze wycenione rowery, ale bez przesady z tym zachwytem. 

Canyon jest nadal tańszy niż stacjonarna konkurencja w tej klasie (Giant, Merida, Scott itd.), ale dostępność według strony to praktycznie przyszły sezon. Czasy takie, że lepiej już poszukać w swojej okolicy, czy nie została gdzieś jeszcze jakaś sztuka we właściwym rozmiarze, niż nastawiać się na konkretną markę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ILC jeżdżę na  ramie Canyon CF , poprzedniej wersji.. niewielka różnica w długości reach (427) ,krótsza rura podsiodłowa (75 st) ,inny kąt trójkąta , reszta mniej więcej podobnie . Obserwacyjnie, nowszy może być sztywniejszy , na moim może się lepiej pompować i na zjazdach więcej miejsca z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tego Foxa Rhythm 32 to z czym można porównać mniej więcej jakościowo? Reba?. Bo nie powiem całkiem podoba mi się ta specyfikacja w tej cenie, pełnej grupy XT mieć nie muszę. No chyba, że można coś w tej cenie znaleźć lepszego na karbonowej ramie w podobnej wadze 11KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej. Reba podobno odrobinę lżejsza i bardziej pancerna.  Miałem takiego Fox'a i działał ok, ale po jednym sezonie zmieniłem rower, więc wrażeń z dłuższej eksploatacji nie mam. 

Masz jeszcze wspomnianego Rockridera XC900 za 8000 PLN (a nie za pół Canyona), potem długo nic. W normalnych czasach ten Canyon byłby w zasięgu cen, które możesz wynegocjować w sklepach stacjonarnych na porównywalne albo i lepsze rowery, ale nie wiem czy obecnie jest to jeszcze możliwe. Zawsze możesz wejść na allegro czy bike-discount i poszukać co jest dostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox pracuje zdecydowanie bardziej pluszowo i, co dla mnie ważne, blokuje się na kamień. Sama blokada też działa dużo lepiej niż te w RS'ach (a przynajmniej te, z którymi miałem do czynienia).
Moja dziewczyna ma go w swoim Scale'u i czasami jadąc obok z zazdrością przyglądam się, jak ten widelec wybiera nierówności. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ILC napisał:

Hmm, tego Foxa Rhythm 32 to z czym można porównać mniej więcej jakościowo? Reba?

Podstawa Fox'a pracuje całkiem fajnie i tu nie ma się do czego przyczepić. Kłopot z bardziej grawitacyjnymi amorami tej serii to schodząca szybko anoda i dość kiepska obsługa gwarancyjna. Nie jest tak w każdym przypadku ale bardzo trzeba się z tym liczyć i dlatego wielu decyduje się na zakup roweru dopiero z wersją Performance. Tu gwarancja jak coś zapewne idzie na Niemcy więc jakiś plus to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TheJW napisał:

Fox pracuje zdecydowanie bardziej pluszowo i, co dla mnie ważne, blokuje się na kamień. Sama blokada też działa dużo lepiej niż te w RS'ach (a przynajmniej te, z którymi miałem do czynienia).

Zmieniłem tego Foxa na SIDa Select+ i w kwestii blokady nie zauważyłem różnicy, oba blokują na sztywno. Może coś ostatnio zmienili. A co do pluszowości to zgoda, chyba, że już pamięć płata mi figle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 09:18, TheJW napisał:
W dniu 23.02.2021 o 09:11, wkg napisał:

Troche mnie niepokoi to co pisano o ocieraniu opony o tyly trójkąt w Scoccie bo tak to chyba wolałbym Scotta i sobie powoli rozglądać sie za kołami

W tym tygodniu będę miał poskładane nowe koła. Sprawdzę, czy na dobrym komplecie problem występuje i dam znać. :)

Może nie "w tym tygodniu", ale przetestowane. Na karbonowych, dobrze poskładanych kołach problem ocierania opony o ramę nie występuje. :) Specjalnie stawałem w korbę na sztywno, żeby to przetestować - owszem, w takiej sytuacji opona i rama nieco się do siebie zbliżają, ale do zetknięcia jeszcze sporo brakuje. :) Wcześniej wystarczyły tylko mocniejsze przyspieszenia (nawet bez wstawania), żeby opona ocierała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 6.03.2021 o 22:06, TheJW napisał:

Fox pracuje zdecydowanie bardziej pluszowo i, co dla mnie ważne, blokuje się na kamień. Sama blokada też działa dużo lepiej niż te w RS'ach (a przynajmniej te, z którymi miałem do czynienia).
Moja dziewczyna ma go w swoim Scale'u i czasami jadąc obok z zazdrością przyglądam się, jak ten widelec wybiera nierówności. :)

Cześć

Może to nie miejsce na kwestie o amortyzatorze, ale chciałbym zapytać, czy Rebę da się tak ustawić , żeby pracowała podobnie "pluszowo" jak fox ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Ale, że chcesz z niej bujaka zrobić ?
 

Nie bujaka. Pytanie raczej dotyczy , czy ktoś o małej wadze np. 45 kg ,pojedzie żwawo  po kamienistej płaskiej drodze (zwyczajnie, żaden sport) i reba będzie to niwelować. Pytam, bo mam foxa 32 perform.(świetny amor), a jest rower do kupienia z rebą i nie mam możliwości sprawdzenia, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...