Skocz do zawartości

[5000-6000] Szosa do codziennej jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuję zakup pierwszej szosy do codziennych dojazdów do pracy w Warszawie (11 km) oraz weekendowych dłuższych wycieczek (50-100 km). Aktualnie jeżdżę rowerem crossowym Lazaro i ogólnie jest ok, ale brakuje mi prędkości. 

Większość trasy po Warszawie mam asfaltowej, ale 20% to ścieżka z kostki. 

Przeglądałem już podobne wątki, odwiedziłem kilka sklepów rowerowych, ale mam mętlik w głowie i proszę o poradę. Co będzie miało największy wpływ na komfort jazdy dla amatora, biorąc pod uwagę, że raczej nie będę mocno modyfikował roweru: carbonowa rama (Kross Vento 6.0), lepszy osprzęt (Vento 5.0). Bardzo przypadł mi do gustu też Giant Contend AR 2, choć tu mamy aluminium i tiagrę, no i ciężko z dostępnością. A może jakiś inny model warty polecenia? W grę wchodzą raczej szosy typu endurance ze względu na plecy...

z góry dziękuję za pomoc.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa szosa nie jest idealnym rozwiązaniem na miasto.

12 godzin temu, Berzu napisał:

Co będzie miało największy wpływ na komfort jazdy dla amatora,

Szersza niż standardowo opona. Kupisz takiego contenda czy cokolwiek innego z możliwością montażu 32c i będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Berzu napisał:

i ogólnie jest ok, ale brakuje mi prędkości. 

Raczej codzienne dojazdy w mieście, szosa i prędkość nie idą razem.  No, chyba że będziesz cisnął ulicami.
Poza tym do dojazdów dobrze jak nie lezie w oczy zarówno stylem jak i ceną zakupu. Czasem dobrze móc wskoczyć do sklepu i nie przyciągać oportunistów ze szlifierką pod kurtką.

 

13 godzin temu, Berzu napisał:

choć tu mamy aluminium i tiagrę,

Codzienne dojazdy to dystanse  błoto piasek deszcz... Tiagra działa dobrze i jest przyzwoita cenowo w wymianie.  To zaleta jak chcesz dużo jeździć i jeździć w każdych warunkach. 

 

13 godzin temu, Berzu napisał:

W grę wchodzą raczej szosy typu endurance ze względu na plecy...

Przymierzaj się. Może jakieś testy/wypożyczalnia i weź ją na 100km

A wygoda to jak najbardziej opona... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Chyba na dojazdy do roboty zostawię sobie Lazaro plus sprawdzę sobie kilka szos na weekendowe dłuższe trasy po asfalcie. Szkoda, że dostępność rowerów taka słaba. W Giancie powiedzieli, że jak gdzieś trafię Contenda ar 2 to żeby brać, bo nawet nie są w stanie powiedzieć, kiedy mogą mieć dostawę, a liczyłem, że jakąś fajną ofertę trafię :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie to lepszym pomysłem. Oczywiście contend ar byłby najbardziej uniwersalny z tego zestawienia- fabrycznie masz już 32c, a u mnie z luzem wchodzi 35c gravelowe. Tiagra lata już bardzo przyzwoicie i jak nie masz upgradowych ambicji jest wystarczająca, szczególnie na płaskie czy pagórkowate klimaty. W obecnym czasie jesteś jednak skazany na to co jest więc. Apropos krossów to zwróć uwagę, że ramy karbonowe vento różnią się od alu. To nieco inne rowery. Alu to taki bardziej endurance. Obadaj jeszcze ofertę sensy, decathlona ( za ponad 4k jest tam jakaś szosa na 105 i przyzwoitych kołach, tzn. jest w "katalogu" ). Warto pojeździć po sklepach bo może coś gdzieś leży. A nawet jak leży 2-3 lata to wierz mi jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że znalezienie roweru graniczy z cudem. Contend AR 2 ma być dostępny gdziekolwiek najwcześniej za kilka miesięcy. A co myślicie o Scocie Speedsterze 10? trafiłem wczoraj na dostępny egzemplarz i trochę kusi. Dziś idę się przymierzyć, ale ciekaw jestem opinii, bo osprzętowo wydaje się dobrze wyceniony (5400 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...