Skocz do zawartości

[Licznik rowerowy] co kupić do 500zł


Arturo77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szosę i zwykły 7 funkcyjny licznik.
Chciałbym zainwestować w nowy licznik do kwoty 500zł  - ważne dla mnie, by pokazywał nachylenie, kadencję, nie korzystam na razie ze Stravy czy innych tego typu aplikacji.

Co powiedzie o tych 2 typach albo doradźcie inny licznik

https://www.decathlon.pl/p/licznik-rowerowy-gps-rider-410-e/_/R-p-X8541321

Lub Sigma, która ma wszystko w zestawie:

https://www.dadelo.pl/licznik-sigma-bc-23-16-sts-pd1675/?v_Id=100350

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik Giant Neos GPS, bez czujnika, czarny

Kosztuje około 350 zł. Jest świetny. Mam od około roku. Działa z czujnikami Bluetuth. Prosty, długi czas pracy na baterii. To jest odpowiednik Brytona serii 400. 

Tani i wystarczający dla amatora. Współpracuje z czujnikami pulsu/kadencji/prędkości......ale może działać bez niczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q_u napisał:

nie ma ANT+

.....no właśnie, to je chyba różni. Nie każdy tego potrzebuje.

Zresztą to właśnie Bryton robi licznik dla Gianta. 

Ja sobie kupiłem czujnik pulsu i za 450 mam wszystko co mi potrzeba. Ja tam jestem zadowolony. 

Spełnia moje wszystkie zachcianki wobec licznika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Sigma jest o tyle ciekawa, że za niecałe 500zł dostajemy wszystko w zestawie i....zamknięty system. Czasami występują błędy w połączeniu z programem. Ale to ciągle bardzo fajny sprzęt i jeśli komuś nie zależy na rozbudowie to jest spoko.  Sam długo się zastanawiałem, ale ostatecznie wybór padł na brytona 420e (wiadomo dokupić trzeba czujniki). Dlatego zobacz jeszcze brytona 320e lub brytona ridera 15. W przypadku tego ostatniego cena ok. 250-270 więc już jest rewelacyjnie, do tego pasek hr (149zł z deca bo z tymi meganami za ok.100zł to ponoć różnie) i czujnik prędkości lub combo-prędkości/kadencji (megane/ igsport/ cycplus będą spoko). Oczywiście prędkość pójdzie po gps więc w teorii czujnik nie jest potrzebny, ale jak chcesz dokładności to warto...Jest jeszcze bryton rider neo, ale  tego co pamiętam ma trochę mniej funkcji, ale ciągle te na których Tobie zależy.

p.s.

Tego Gianta różni dużo więcej...nie ma pomiaru mocy z tego co widzę w opisie i recenzji bikeworld zatem nie jest nawet odpowiednikiem 320e tylko co najwyżej ridera 15, który jest tańszy. Ale wygląda ładnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i na razie nie korzystasz ze Stravy ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Szczególnie jeśli lubi się nowinki techniczne. Z tych co wymieniłeś odrzuć Sigmę bo to tak jakby w obecnych czasach do oglądania filmów korzystać z kaset video. Do listy dopisz Lezyne  Macro Plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...